Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 31-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Vah şu CHP`nin haline vah!
 
Vah şu CHP`nin haline vah!

12 Haziran genel seçimlerinde beklenen sonucu alamayan CHP`de ki belirsizliğin gölgesi taşra örgütlerine de yansıyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 2012-01-07 - 09:50:53

 

Özellikle İzmit merkezindeki oy potansiyeliyle  bir dönem  CHP`nin en güçlü olduğu iller arasında gösterilen Kocaeli`de kelimenin tam anlamıyla  bir belirsizlik hakim.

Hani, kongre sürecine  bile girilmeden İzmit İlçe Başkanlığı için koparılan fırtına da olmasa, CHP Kocaeli İl Örgütü`nün ölü toprağı altında kaldığı sanılacaktı.

Partinin en güçlü olduğu İzmit,  siyasi ikbal peşinde koşanlar için çekim merkezi olduğu için hayli hareketli.

Üye listeleri  henüz askıya bile çıkmadan yaşanan aday enflasyonu, İzmit`in önemli bir çekim merkezi olduğunu gösteriyor göstermesine de, yönetim kademelerinde  yaşanan  tirajı komik hadiselere ne buyrulur.

Mesela bir örnek;

CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 12 Haziran genel seçimleri arifesinde atandığı bu görev için,  kongreden seçilmiş başkan olarak çıkıp güven tazeleme yükümlülüğünü henüz yerine getirmemişken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı`na aday olabileceğini ima etmekte.

Kuşkan, siyasi hedefini son derece komik bir koşula endekslemekten geri kalmıyor. Şöyle ki, partinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu  adaylığını kabul ederseymiş.

İşte, dereyi görmeden paçayı sıvamak buna denir. Elbette ki Yalçın Kuşkan`ın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı`na aday olması, milletvekilliğine aday olması , hatta ve hatta destek bulması halinde parti meclis üyeliğine ve dahası genel başkanlığa aday olması en doğal hakkıdır.

Buna kimsenin itirazı olamaz..

Ama önce Yalçın Kuşkan`ın  CHP İl Başkanlığı`nda güven tazelemesi gerekiyor.

Palas pandıras oturtulduğu genel başkanlık koltuğuna  ısınmaya çalıştığı günlerde tutunacağı dalın kök bağını kestiremeyen Kemal Kılıçdaroğlu`nun  bel bağladığı Prof. Dr. Hurşit Güneş`in tavassutuyla il başkanlığına atanması zor olmamıştı.

Ama şimdi Hurşit Güneş, Kılıçdaroğlu`nun gözünde battı. Yani eskisi gibi parlamıyor, çevresine ışık saçmıyor.  Durum böyleyken,  İl Başkanı Yalçın Kuşkan`ın dolaştığı hayal alemi, CHP`nin Kocaeli`deki  içler acısı halini göstermiyor mu? 
Etiketler :
Vah - şu - CHP`nin - haline - vah! -
2012-01-07
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi