Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Türkiye’nin Çevre Enleri ödülleri sahiplerini buldu
 
Türkiye’nin Çevre Enleri ödülleri sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye'nin çevreyi korumak için en fazla yatırım ve denetim yapan büyükşehir belediyeleri kategorisinde “En Temiz Şehir Koceali” ödülünü aldı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 06-06-2013 - 15:32

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan tören Ankara Congresium sanat-sergi ve gösteri merkezinde yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına ödülü almak için Başkanvekili Yüksek Mimar Zekeriya Özak ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Necmi Kahraman törende hazır bulundu. 2'nci kez düzenlenen "Türkiye'nin Çevre Enleri" yarışmasında, sanayi tesislerine karşı yürüttüğü etkin çalışmalar dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birincilik ödülünü alırken, Konya Büyükşehir Belediyesi ikincilik, Adana Büyükşehir Belediyesi de üçüncülük ödülünü aldı.

ADIM ADIM EN ÇEVRECİ ŞEHİRE

Büyükşehir belediyeleri “katı atık ve atık su arıtma yönetimi, hava kalitesi, iklim değişikliği, büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve acil müdahale, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü” alanlarında yürüttükleri çalışmaları açısından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir yıl boyunca incelemeye tabi tutuldular. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi "Türkiye'nin Çevre Enleri" yarışmasında Büyükşehirler içinde en çevreci büyükşehir belediyesi seçildi.

ÖDÜLÜ BAKAN ERDOĞAN BAYRAKTAR VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “En Temiz Şehir Kocaeli” birincilik ödülünü ve “Çevre Beratını” Başkanvekili Zekeriya Özak  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan aldı. Ödül töreninden sonra Başkanvekili Özak yaptığı açıklamada “Burada şuan Kocaeli adına çok büyük bir onuru yaşıyoruz.2004’ten bu yana Kocaeli’nin daha yaşanabilir bir şehir olması için çok çoğun bir çalışma içindeyiz.Büyükşehir belediye başkanımızın çevre konusundaki hassasiyeti ve bu konudaki önderliği bu ödülün alınmasında en büyük paya sahiptir.Arıtma tesisleriyle, temiz körfeziyle, sahilleriyle, yeşil alanlarıyla, yürüyüş parkurlarıyla kısaca çevre anlamında tüm hizmetleriyle Kocaeli Türkiye’nin en temiz ve çevreci Büyükşehri seçilmiştir.Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
Etiketler :
Türkiye’nin - Çevre - Enleri - ödülleri - sahiplerini - buldu -
06-06-2013
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi