Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > İzmit’teki anketten Sirmen ve Yenice çıktı
 
İzmit’teki anketten Sirmen ve Yenice çıktı

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP’liler tarafından yaptırılan anketten birinci çıktı. Aynı ankette Sefa Sirmen ile Halil Yenice’nin de ilk 3 sırada yer aldıkları görüldü. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 26-07-2013 - 09:13

 

Yerel seçimlere 8 ay kaldı ve siyaset giderek ısınıyor. Özellikle CHP’de adayların seçime 6 ay kala ilan edilecek olması nedeniyle ciddi bir hareket var. AKP’de parti disiplini gereği kimse ortaya çıkıp açık açık adayım diyemiyor. Başta teşkilatta yer alan isimler olmak üzere pek çok kişinin tepkisini çeken İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın son yapılan anketten birinci çıkması “Doğan halk tarafından seviliyor” izlenimine neden oldu.

CİDDİ BİR DESTEĞE SAHİPLER

Fakat Nevzat Doğan bu konuda yalnız değil, Sefa Sirmen ile Halil Yenice’nin de ciddi bir desteğe sahip oldukları anketlerde çok açık bir şekilde görülüyor. Uzun süredir aktif siyasetin dışında olan Sirmen ile Yenice’nin üst sıralarda yer alması, eğer aday olurlarda halkın arasına karışırlarsa, destekçilerinin sayısının daha da artma ihtimalinin yüksek olduğuna dair  sözlerde kulaktan kulağa yayılıyor.

SİRMEN AKP’YE KÖK SÖKTÜRÜR

Sefa Sirmen’in İzmit Belediye Başkan adayı olarak ortaya çıkması pekte sürpriz olarak görülmüyor. Usta bir siyasetçi olan Sirmen, eğer aday olursa İzmit’te AKP’ye kök söktürebilir. Sefa Sirmen'li CHP’ye karşı, AKP’lilerinde aday arayışına gireceği konuşuluyor. Böyle bur durumda İzmit’te sadece muhacir oylarının yüzde 35 seviyesinde olduğu göz önünde tutulursa AKP’nin Halil Vehbi Yenice ile seçime girebileceği de öne sürülüyor.

SİYASET YILDIZLARLA YAPILIR

Kuşkusuz AKP’de hiç kimsenin adaylığı garanti değil. Eğer anketlerden çıkmazsa Nevzat Doğan aday gösterilmez. AKP’liler duygusal davranıp İzmit’i riske atmaz. “Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı” deniyor, fakat yeni bir ismi halk tanımaz. Tanınmayan kişiye de kimse oy vermez. Oy alamazsanız seçilmenizde mümkün değil. Siyaset yıldızlarla yapılır ve Sirmen ile Yenice’de İzmit denilince ilk akla gelen isimler arasındadır.

FİKRİ IŞIK ISRARCI OLUR MU?

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın hemşerilik bağı nedeniyle İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’dan yana tavır koyabileceği de öne sürülüyor. Fakat Nevzat Doğan’ın kaderini CHP’nin adayını ilan etmesinden sonra yapılacak anketler belirleyecek. Doğan bu anketlerde gerilerde kalırsa Fikri Işık’ın ısrarcı olmayacağını söylemekte abartılı bir yaklaşım olmaz. İyi bir teşkilatçı olan Işık, AKP söz konusu ise babasının oğlunu bile tanımaz.  

GENÇ SEÇMENLER TANIMAZ

Sefa Sirmen CHP’den aday olursa, AKP’lilerin fazla bir alternatifi de yok. Sirmen’in karşısına Nihat Ergün ve Osman Pepe gibi popüler isimler mi çıkacak? Elbette böyle bir şey olmaz. Hemşericilik ağır basar ve Nevzat Doğan’ın şansı azalır. Genç seçmenlerin eskileri tanımadığı da göz önünde tutulursa meclis aday listelerinde gençlere yer verilmesi de isabetli bir davranış olur. Özellikle CHP’de birkaç ay içerisinde adayın kimliği ortaya çıkar. AKP’liler de bu duruma göre tavrını alır. Bakalım neler olacak? Bekleyelim görelim. 
Etiketler :
İzmit’teki - anketten - Sirmen - ve - Yenice - çıktı -
26-07-2013
Siyaset
2 Yorum
Haberi Yazdır
26-07-2013 - 08:22:15
Sefa sirmen akplilerin karizmasını çizer seçimden sonrada başları öndü dolaşırlar. nevzat doğan da kim oluyor nasıl birinci çıkıyor sevimsiz itici bir tip
Serdar
26-07-2013 - 08:04:01
Ne doğan,ne sirmen yenice'ye tek geçiyorum. Güler yüzlü adam gibi adam yenice
Bekirpaşalı
 
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi