Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Tayyip Erdoğan bu kitabı okursa Nihat Ergün’ün vay haline!
 
Tayyip Erdoğan bu kitabı okursa Nihat Ergün’ün vay haline!

Kocaeli siyasetinin en önemli isimlerinden biridir Nihat Ergün. Dürüsttür, akçeli işlerle işi olmaz. Doğru bildiğini de karşısında yer alanların yüzlerine baka baka söyler. Nihat Ergün’ün ‘Adam Adım Siyaset’ adlı kitabında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kızdıracak bölümlerde var. Ergün, bu kitapla bir bakıma Tayyip Erdoğan’ı da uyarmış oldu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 01-03-2015 - 10:50

 

İşte AKP Kocaeli Milletvekili, Bilim, Teknoloji ve Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün tarafından kaleme alınan o kitabın içindeki bazı bölümler. "Cumhurbaşkanının tarafsız, partisiz ve sorumsuz olduğunu yazıyor Anayasa. Halk cumhurbaşkanına tarafsız, partisiz ve sorumsuz olacağı çerçevesinde oy veriyor. İradesini öyle yansıtıyor. Şimdi Cumhurbaşkanı, 'Ben tarafsız değilim, partisiz de değilim, sorumsuz da değilim' diyemez. Ne de olsa Anayasa'da bunlar açıkça yer almış durumda. Ama bir cumhurbaşkanı, 'Ben kampanyalarda başka şeyler söyledim' dese anasya değiştirmenin yolu seçim kampanyalarında birtakım şeyler söylemek değil ki. Anayasa değiştirmenin prosedürü var. O prosedürler çerçevesinde anayasa değişir."
 
Yolsuzluk ve Yozlaşmaya Dikkat. Mesela siz 0.25 emsal olan bir yeri sadece belediye meclisinin, TOKİ'nin bürokrat ve yöneticilerinin, Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın veya bir başka mekanizmanın kararıyla 2.5 emsale, 4 emsale çıkartabiliyorsanız, birçok insan bunun peşinden koşar ve sağlıklı bir mekanizma kurulamaz. Hele bu artışlar parsel bazında, ada bazında yapılıyorsa o zaman bu işlerin içine rüşvetin, irtikabın, iltimasın girmemesi mümkün değildir."
 
"Bir başka konu da vakıflar, dernekler, birtakım hayır-hasenat işlerinin finansmanıdır. Bunlar da ne yazık ki görünüş itibariyle hayır hasenattır ama finansman kaynakları itibariyle baktığımızda birtakım yanlış yerlerden finanse edilmektedir ve buna da cevaz veren alimler vardır. Bu alimlerin vebal altında olduğunu düşünüyorum. Bir vali, belediye başkanı ya da yüksek bürokrat vakıf kuruyor. O vakfa kendi görev yaptığı dönemde ciddi kaynak tranferi yapıyor. Emekli olduğu zaman vakfın başına geçiyor. Ondan sonra ailece orasını idare ediyor. Bu doğru bir yaklaşım değil, birçok insanı yanlış yollara sevk eden mekanizmalardan biridir.
 
2006'da Amerika'da Fethullah Gülen Cemaati'nin bir davetine katıldığını, öğrencilerle sohbetinde cemaati 'Kod adı kullanmayın, idari ve finansal bakımdan şeffaf olun!' diyerek uyardım. 17 Aralık'ta yolsuzluk dosyaları ortaya çıkmış olabilir. Bazı kişilerin ahlaksızlıklarını yakaladık iddiası ortaya konmuş olabilir. Ama bir şey daha ortaya çıktı ki yanlışlar yanlış usullerle ahlaksızlıklar ahlaksız yöntemlerle tespit edilip ekonomik ve siyasi şantaja dönüştürülüyor. Elbette suçların şahsiliği esastır ve devlet buna göre davranmalıdır. Aşiret mantığıyla hareket edip kan davası güdecek değildir. Yeni bir şeffaflık düzeni kurulmalı ki Türkiye'nin tarikat ve cemaatleri de şeffaf bir düzene sahip olsunlar."


 
Etiketler :
Tayyip - Erdoğan - bu - kitabı - okursa - Nihat - Ergün’ün - vay - haline! -
01-03-2015
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi