Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 31-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İdris Ersoy, Sağlık-İş’e sert çıktı
 
İdris Ersoy, Sağlık-İş’e sert çıktı

Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, yazılı bir açıklama yaparak Sağlık-İş Sendikası’na sert çıktı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-03-2016 - 13:44

 

İşte o açıklamanın içeriği: CHP Meclis üyesi ve Sağlık-İş şube başkanının basın kuruluşlarına bazı açıklamalar yaparak, Sağlık daire başkanlığında çalışan kadrolu ve taşeron çalışanların HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikasına üye olmalarından dolayı hem şahsıma, hem de Büyükşehir yöneticilerine bir takım iftira ve karalamalar yapmaktadır.
 
Sağlık-iş sendikasının sendikal anlayışını benimsemeyen ve tepki gösteren taşeron çalışanlarda yapılan %1 (yüzdebir)’lik sözleşmeden dolayı, Öz Sağlık-İş Sendikasına geçen üyelerimizin iradesine saygı göstermeyenler, olayı başka bir alana taşıyan şube başkanı ve onun avukatlığını yapanlar sendikal iftiralar ve siyasi şovlarla sendikal mücadelemize gölge düşürmek istemektedirler.
 
Sendikaya üye olanların haklarını koruduğunu iddia edenler, işçilere zorla feragatname imzalattırıldığını söyleyenler. Toplamda 150 işçinin çalıştığı işyerinde 110 işçinin sürgün edildiği gibi akla mantığa uymayan beyanlarda bulunanlar, nerden çıktığı ve sendikal mücadeleyle hiçbir ilgisi olmayan paralel lafını kullananlar yalanlarıyla kamuoyunu yönlerdirme çabası içindeler.
 
Şunun bilinmesini isteriz ki, ne sağlık-iş sendikasına nede Öz Sağlık-İş Sendikasına üye olan hiçbir arkadaşımızın haklarıyla ve pozisyonlarıyla ilgili bir kayıp söz konusu değildir. İşyerinde işten çıkarılmalarıyla ilgili bir durum asla söz konusu değildir. Bunu iddia edenleri bunu ispatlamaya davet ediyorum. Eğer ispatlayamazlarsa onları işçinin ve kamuoyunun vicdanlarına bırakıyorum.
 
Siyaset çamur atmakla, iftira atmakla olmaz. Siyasetçiler işçilere ve sendikalara aynı mesafede olmaları gerekir. Gölcük meclis üyesi olan arkadaşımız eğer gerçekten işçinin, emekçinin, mağdurun yanında olacaksa yaşadığı ilçede kurulu bulunan aynı zamanda kendisininde çalıştığı bir oto fabrikasından bugüne kadar sendikal tercihleri ve haksız sebeplerden işten atılan, meclis üyesi olduğu ilçenin seçmeni olan yüzlerce işçiye sahip çıksın. Sermayenin karşısında sus pus olanlar sıra siyasi rant ve şovlara gelince sözde emekçi savunucuları kesilmeleri ne kadar inandırıcı olduğunu herkes görmektedir.
 
HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş olarak hem kadrolu hem taşeronda çalışan işçilerimizin örgütlenmesini tamamlayarak örgütlenme çalışmamızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Artık siyasilere ve malum se ndikaya düşen işçilerin sendikal tercihine saygı göstermek, işçilerin iradesinin önünden çekilmektir. 


 
Etiketler :
İdris - Ersoy - - Sağlık-İş’e - sert - çıktı -
29-03-2016
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi