Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 13-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Polis & Adliye > Gel de şaşırma! Güngör Arslan FET֒cü mü?
 
Gel de şaşırma! Güngör Arslan FET֒cü mü?

Kocaeli’de OHAL kararnamesiyle el konularak 3 gazetenin kapatılması çok büyük tepkilere neden oldu. Fakat özellikle Bizim Kocaeli Gazetesi’nin de kapatılmasını sevinçle karşılayanlar, hatta zil takıp oynayanlarda var. Güngör Arslan’ın FET֒cü olduğuna dair iddialar da inandırıcı bulunmadı. Fakat bugün Emniyet Müdürlüğü kaynaklı gelen bilgiler de herkesi şaşırttı. İşte ayrıntılar... ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-07-2016 - 11:03

 

Seversiniz ya da sevmeziniz Güngör Arslan iyi bir gazetecidir. Yazılarında kendisinin de sık sık vurguladığı gibi bu kentte Güngör Arslan düşmanı da çok. Dün akşam Bizim Kocaeli Gazetesi’nin de kapatıldığı ortaya çıkınca pek çok kişi belki de zil takıp oynamıştır. Evet, Güngör Arslan’ın karanlık bir adam olduğuna dair iddialar yıllardır dile getiriliyor.

Güngör Arslan ‘haberde şantajı ve parayı’ ön planda tutan biri denilirse buna itiraz etmek için insanın cahil olması gerekir. Yanlışı körü körüne savunana cahil denir, fakat doğruyu inkar eden de nankördür. Güngör Arslan’ın FETÖ ile nasıl bir bağlantısı olabilir? Bu FETÖ ile bağlantılı iddiası çok inandırıcı da değil. Evet, Güngör Arslan muhalif gazetecidir. Kendisi CHP’lidir ama iktidara CHP’de gelse tarzı değişmez.
 
‘CHP’liler iktidar oldu, bunlar bizim adamlar. Bunları eleştirmeyeyim’ diye düşünmez. Hele hele cemaatlerle hiç işi olmaz. Bizim Kocaeli, Manşet Kocaeli ve Demokrat Gebze Gazeteleri ile ilgili hazırlanan dosyaların içeriği henüz açıklanmadı.  Kapatılma gerekçesi FETÖ, fakat ayrıntı yok. Tekrar ediyoruz Güngör Arslan’ın FETÖ ile nasıl bir bağlantısı var? Bu açıklanmalıdır. Güngör Arslan’ın FETÖ ile ilişkilendirilmesi inandırıcı bulunmuyor ve haksızlık yapıldığı izlenimine neden oluyor. 
 
Polisin elinde ne tür bilgiler var? Güngör Arslan’ın telefonu mu dinlendi? Polis bazı bilgilere mi ulaştı? Tüm bu soruların cevabı merak ediliyor. Ayrıca kapatılan gazetelere de el konuldu, yani o gazeteler büyük olasılıkla bir daha açılamayacak. OHAL sürecindeyiz ve itiraz mercii de yok. Güngör Arslan’ı ve diğer gazetecileri belki de tutuklayıp cezaevine koyabilirler. 
 
Ama emin olun durduramazlar, susturamazlar. Gün gelir, adalet yerini bulur ve o gazeteci arkadaşlar başka bir gazete kurarak kalemlerini yeniden ellerine alırlar. Gazetelerin kapatılması halkın haber alma özgürlüğüne de darbe vurulması demektir. ‘Bu bize muhalif hakkımızda çok sert yazılar yazıyor’ diye düşünüp hissi davranılarak haksızlık yapılmamalı. Güngör Arslan FETÖ’cü ise belgeler açıklansın bunu herkes bilsin. Değilse de bu hatalı karardan hemen dönülsün.
 
Öte yandan özellikle Bizim Kocaeli Gazetesi’nin darbe girişimi gecesi yapılan haberler nedeniyle FETÖ’cü diye suçlanmış olabilecekleri ihtimali üzerinde de duruluyor. Fakat şu ana kadar resmi bir açıklama da yapılmadı. Kapatılan 3 gazetede yer alan basın emekçileri de bir anda işsiz kaldı. Dün akşamdan beri hepsi şaşkınlar ve ne olduğunu da anlamaya çalışıyorlar. Ve bu gelişmeler insani açıdan da üzücü bir durum. 

Bu haberin yayınlanmasından sonra Bizim Kocaeli Gazetesi’nin FETÖ terör örgütü ile istihbarat bağlantısının tespit edildiğine dair bilgiler geldi. Hatta FETÖ’den gazeteye bilgi akışının bile sağlandığı öne sürüldü. Tahmin edildiği gibi darbe girişimi gecesinde ‘TSK yönetime el koydu’ başlıklı bazı haberlerinde darbeyi övücü yayın olarak nitelendirildiği ve bu gerekçelerle kapatılma kararı verildiği öğrenildi.


 
Etiketler :
Gel - de - şaşırma! - Güngör - Arslan - FET֒cü - mü? -
28-07-2016
Polis & Adliye
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi