Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-10-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Eğitim > Kocaeli’deki o okul Türkiye birincisi oldu
 
Kocaeli’deki o okul Türkiye birincisi oldu

Dünyanın dört bir yanındaki öğrencileri, suyu koruma ve su meselelerine karşı birlikte eyleme geçme yönünde teşvik eden ‘Su Kaşifi’ programının üçüncü döneminde ülke birincisi seçilen Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokulu’nun Su Kaşifi ekibi, Ekim ayında uluslararası finalde Türkiye’yi temsil edecek. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 20-06-2017 - 12:32

 

HSBC Su Programı kapsamında; Türkiye’deMikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından yürütülen“Su Kaşifi”programının üçüncüdönem ülke finaline kalan 6 okul arasından, Kocaeli’ne bağlı Çayırova Güzeltepe Ahmet Yesevi İlkokuluTürkiye birincisi seçildi. Okulun Su Kaşifi ekibi, Ekimayında 11 ülkenin katılacağı uluslararası finalde Türkiye’yi temsil edecek.
 
8-14 yaş grubu öğrencilerin su tasarrufu ve suya erişim konularında farkındalık kazanmasını hedefleyen programa bu sene; 25 ilden 215 ilkokul ve ortaokul kayıt oldu. 3 yılın sonunda programdatoplam 7 bin öğrenci; kendi okulları, aileleri ve çevrelerinde su bilinci oluşturmak için projeler geliştirdi.Bu öğrenciler çalışmalarıyla yaşadıkları bölgelerde büyük bir etki yaratarak 42,000 kişiye ulaştı. Ayrıca başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken 16Su Kaşifiokulunda; su temalı şarkılar, oyunlar, tiyatro gösterileri, sergiler, yarışmalar içeren Su Festivalleri düzenlendi. 
 
Su Kaşiflerimizle gurur duyuyoruz

HSBC Türkiye Kurumsal İletişim Grup Başkanı Pınar TürkerSu Kaşifiprogramına ilişkin; su sıkıntısının küresel bir sorun olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “HSBC Türkiye olarak eğitim, toplum ve çevre konularında yürüttüğümüz projelerle yaşadığımız toplum için değer yaratmaya çalışıyoruz. HSBC Grubu tarafından 2012 yılında dünyanın farklı noktalarındaki su kaynaklarının korunması için başlatılan “HSBC Su Programı’nınbir parçası olan ‘Su Kaşifi’ programı ile çocuklarımızın ne kadar mükemmel bir takım çalışması gerçekleştirebildiklerine, ne kadar yaratıcı olabildiklerine ve suyun geleceğimiz için önemi konusunda ne kadar bilinçli ve duyarlı olduklarına tanık olduk. Sağlıklı toplumlar ve gelişen ekonomiler için temiz su kaynakları şart. Suyun geleceğine ilişkin bizi ümitlendiren tüm Su Kaşiflerimizle gurur duyuyoruz. Programla çocuklarımızın su tasarrufu, temiz su ve suya erişim gibi konularda projeler geliştirmesini destekliyoruz.” 

Okullarımız programı benimsedi

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Su Kaşifi Program Yöneticisi Şadan Ertekin Misise“Mikado olarak 10 yıldır sosyal etkisi yüksek projeler geliştiriyor, yürütüyoruz. 3 yıldır Türkiye’deki yürütücülüğünü üstlendiğimiz Su Kaşifi programı da ülkemizdeki okullar tarafından son derece sahiplenilmiş ve sadece öğrencilerde değil üç yılda 42 bin bireyde suyun önemi konusunda bilinç yaratmıştır. Programda üç yılı geride bırakırken, kazanılmış olan ivme ve motivasyonla dördüncüyılda da programa devam etmek istiyoruz.”
 
Su bilincinin daha fazla olduğu bir dünyaya öncü olmaları için öğrencileri destekleyen Su Kaşifiprogramı ile su tasarrufu, temiz su ve suya erişim gibi konularda projeler geliştirmesi hedefleniyor. Dünyanın karşı karşıya olduğu temiz su kaynaklarının azalmasına dikkat çekmek için başlatılan programa katılan öğrenciler; evde, okulda ve sosyal yaşamlarında su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarına izin veren web tabanlı programla, hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı yakalıyor.Su Kaşifi programı; çocukların su bilinçlerini geliştirmelerinin yanı sıra sunum yapma, eleştirel düşünce, proje yönetimi ve ekip çalışması gibi yaşam becerileri kazanmalarına da katkıda bulunuyor.


 
Etiketler :
Kocaeli’deki - o - okul - Türkiye - birincisi - oldu -
20-06-2017
Eğitim
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ağlamak yok ama!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi