Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-10-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Ali Ağaoğlu iki ilçede 6 bin konut yapacak
 
Ali Ağaoğlu iki ilçede 6 bin konut yapacak

Türkiye İnşaat Sektörü’nün önde gelen firmalarından olan Ağaoğlu Şirketler Grubu, Darıca ve Çayırova sınırları içerisinde bulunan 650 dönümlük Şişecam Arazilerini satın aldı. Ağaoğlu’nun satın aldığı arazilere toplam 6 bin konut inşaa edeceği öğrenildi. İşte ayrıntılar.. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-08-2017 - 09:20

 

Ağaoğlu Şirketler Grubu, uzun süredir peşinde olduğu Darıca ve Çayırova sınırlarında bulunan 650 dönümlük Şişecam arazilerini satın aldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu, satın aldığı bu arazilere toplam 6 bin konut inşaa edecek. Bir süredir arazilerini satmak için alıcı bekleyen Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş’nin 650 dönümlük arazilerini Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu  Ağaoğlu Şirketler Grubu satın aldı.  
 
1959 yılında Türkiye’nin ilk düzcam üretimini gerçekleştirmek üzere kurulan Çayırova Cam Sanayii A.Ş., 1961 yılından bu yana yaptığı üretimle üzerine düşen misyonu başarı ile gerçekleştirdi. Ancak Şirketin 3 ve 4 no’lu fırınlarındaki son buzlu cam üretim faaliyetini ekonomik ve teknolojik nedenlerle sona erdirilme gerekliliği hasıl olduğu için Yönetim Kurulu 24.11.2004 tarihli toplantısında aldığı kararla 2004 yılı sonu itibariyle üretim faaliyetine son verilmesini kararlaştırmıştı.  Bu karar doğrultusunda yıl sonunda uygulamaya geçilerek fırınlar soğutulmuş ve üretim faaliyeti sona erdirilmişti. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş de yatırımlarını Tuzla’da bulunan fabrikalarına yapmıştı.  
 
Bu bölgedeki arazilerini değerlendirmek isteyen Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu, Darıca ve Çayırova’da bulunan 650 dönüm arazisini Ağaoğlu Şirketler Grubu’na sattı. Ali Ağaoğlu’nun sahipliğini yaptığı Ağaoğlu Şirketler Grubu, 650 dönümlük araziye tam 6 bin konut inşaa edecek. Konuyla alakalı gelişmeler ilerleyen günlerde resmi olarak açıklanacak. 


 
Etiketler :
Ali - Ağaoğlu - iki - ilçede - 6 - bin - konut - yapacak -
07-08-2017
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ağlamak yok ama!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi