Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-08-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Başiskele’de AKP’liler boşuna hayal kurmasın!
 
Başiskele’de AKP’liler boşuna hayal kurmasın!

AKP’nin kırgını, küskünü çok. Ama kimse konuşamıyor. Başiskele’de ikamet eden ve kurulduğu günden bu yana da AKP’nin destekçileri arasında yer alan bir partili ismini yazmamamız şartıyla açıklama yaptı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 17-09-2017 - 23:35

 

İşte o açıklamanın içeriği: Başiskele tutucu ve taraflıdır. Başiskele 5 beldenin birleşmesiyle 2008’de ilçe olup 2009’da Başiskele AK Parti’nin ilk ilçe yönetimi oluşmuştur. Bu ilçe yönetimi oluşurken çok ince ekenip sık dokunmuştur. 
 
Çünkü Başiskele çok değişik bir aile ve sülaleler topluluğuna sahiptir. Yuvacık’ta Karaarslanlar, Bostanlar, Yüceller, Şahintürkler, Keleşler,  Çalıklar, Çakırlar, Karaosmanoğulları ve daha da var.  Ve bu sülalelerin birbirleriyle akrabalık bağları da vardır. 
 
2009’da Yuvacık’ta ilçede olan Hasan Bostan, Hilmi Yücel, Abdülkadir Karaosmanoğlu, Şakit Özkaraaslan,  Zeki Şahintürk, Faruk Keleş. Kullar’dan da aynı Ahmet Çoban, Mehmet Öztürk, Muharrem Cam, Döngel’den, Başiskeler’den ilçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Vedat Tuncay, Recep Çalık, Dursun Kara ( Rahmetli ağabeyimiz, kardeşimiz) Yeniköy’den Fahri Uslu, Ayşegül Uçar ve diğer arkadaşlar. 
 
Bahçecik’den Şevki Serim, Dr. Şahin Talus (Bugünkü Başkan) Eyüp Çelik ve öbür arkadaşlarımız. Bu isimlerin her birinin sülalesi ve çevresinden 500-600  oyu vardır. Ve bunun yanında Kullar’dan Mahmut Civelek Başkanımız, Yuvacık’tan Hikmet Karaaslan Başkanımız, Bahçecik’ten Doğan Erol Başkanımız, Yeniköy’den Hüseyin Ayaz Başkanımız. Mekanı cennet olsun Karşıyaka’dan Mustafa Çakır Başkanımız vardı. 
 
Bu isimlerin her birinin ortalama partiye oy getirisi 1000. Kısacası aradan 8 yıl geçti Başiskele’nin tüm değerleri silindi yok oldu. Bir şekilde birileri tarafından parti yönetimlerinden yok edildiler. Başiskele ilçesinde insanlar tanıdık yüz arar. Herkes birbirini tanır ve birbirlerinden ekmek ister gibi oy ister. 
 
Bugün gelinen nokta Başiskele’de mevcut yönetimde olanları Başiskele’nin yüzde 80’ni tanımıyor. Tekrar ediyorum; Başiskele’nin tüm değerleri yok edildi. Eski yönetimdeki bir çok isim harcandı ve darıltıldı. 

Bugünlerde kongre olacak. Helen daha dışarıdan ithal isimler alınıyor ilçe yönetimine. Kim gidecek, kim gelecek? Belli değil. Bu adam kollama ve kayırma zihniyetiyle 2019’da AK Parti’nin Başiskele’de alacağı oy yüzde 35 ile yüzde 40 arasıdır. Kimse hayal kurmasın. Sonuç ve analiz budur.


 
Etiketler :
Başiskele’de - AKP’liler - boşuna - hayal - kurmasın! -
17-09-2017
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Kirli ittifaklar
Nazım ÇELİK
Sevsek mi, sevmesek mi?
Elif Merve ALTINTAŞ
Sapıklara hayat haram edilmeli
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi