Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-10-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kumcağız’da dev proje
 
Kumcağız’da dev proje

Başkan Karaosmanoğlu, AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı’yımakamında konuk etti. Görüşmede Kandıra Kumcağız’da “Doğada Yaşam Kamp Alanı” kurulması konusunda fikir birliğine varıldı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 03-10-2017 - 14:13

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeler Birliği Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı’yı makamında konuk etti. Çocuklar ve gençler üzerine birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu seferde AKUT ile birlikte Kandıra Kumcağız’da “Doğada Yaşam Kamp Alanı” kurulması için çalışma başlatılması talimatını verdi. Çocuklara ve gençlere yönelik doğa sporları, çiftlik hayatı ve su sporlarının yer aldığı projenin sunumunu AKUT Genel Başkanı Şalcı gerçekleştirdi.
 
KONUKLARINA ÇOK ÖZEL DENEYİMLER YAŞATACAK
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile AKUT,“Doğada Yaşam Projesi” ile doğaya sahip çıkan, uyumlu yaşayabilen, doğa sporları yapan, doğal beslenen ve hayvanlarla iletişim kurabilen, kendini doğada keşfeden, özgüveni yüksek ve becerikli bireyler yetişmesi için Kumcağız’da büyük bir projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı. Karadeniz’in hemen kıyısında oluşturulacak kamp alanı, içerisinde barındıracağı sosyal alanlarla konuklarına çok özel deneyimleri de yaşatacak. Çocukların doğayla uyumlu yaşamasını sağlamak için bu projeyi gerçekleştireceklerini ifade eden AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte oluşturacağımız bu muazzam kamp alanında, özgüveni yüksek, karar alabilme becerisine sahip bireyler yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımıza takım çalışması ve gerektiğinde takımının lideri olabilme becerisini kazandırmanı yanı sıra iletişim becerilerini geliştirmek amacındayız” ifadelerini sarf etti. 
 
YAPILACAK KAMP ALANI İÇİN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
 
Bu kamp alanı sayesinde doğada barınma, beslenme, yön bulma, hareket etme becerisine sahip olacak yeni bir neslin yetişmesine katkı sunacaklarını da söyleyen Şalcı, “Doğa sporlarına ilgi duyulması ve yapılmasının önünü bu kampla açacağız. Doğa sporları ile erken yaşta tanışan çocuklar doğayı koruyan, çevreye duyarlı birer birey olmaktadır. Çocukların doğada hareket kabiliyetlerini arttırıp, ekip halinde hareket etmesini ve çeşitli bitki türleri ile yakından tanışmasını sağlayacağız. Doğa sporları çocukların dikkat, merak keşfetme becerilerini geliştirecektir” açıklamasını yaptı. Bu projenin hayata geçirilecek olmasından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür eden AKUT Genel Başkanı Recep Şalcı, “Doğa sporları ile erken yaşta tanışan çocuklar doğayı koruyan, çevreye duyarlı birer birey olmaktadır. Çocukların doğada hareket kabiliyetlerini arttırıp, ekip halinde hareket etmesini ve çeşitli bitki türleri ile yakından tanışmasını sağlar. Doğa sporları çocukların dikkat, merak keşfetme becerilerini geliştirir” diyerek projelendirilecek kamp alanının öneminin nedenli büyük olduğunu da belirtti.
 
“AKUT’UN DENEYİMLİ KADROLARI EĞİTİM VERECEK”
 
Büyükşehir Belediyesi ile AKUT iş birliğiyle Kocaeli’ye kazandırılacak “Doğada Yaşam Kamp Alanı” içerisinde Kampçılık, Doğa Yürüyüşleri, Doğada Yön Bulma, Tırmanış, Ekstrem Sporlar, Dağ Bisikleti, Oryantring, Doğada İlkyardım, Acil Durum Eğitimi, Tarım, Beslenme, Hayvan Sevgisi, Yüzme, Kano, Serbest Dalış, Tüplü Dalış, Anne-Çocuk Kampları ile Baba-Çocuk Kampları’nı barındıracak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Geleceğin güçlü Türkiye’sini oluşturacak, fiziksel ve zihinsel gelişimini en iyi düzeyde gerçekleştirmiş gençlerimiz için çaba sarf ettiklerini belirterek” Çocuklarımızın daha özgüvenli, sağlıklı, sorgulayabilen, çağın gerekliliklerini bilen ve değerlerine sahip bir nesil için büyük bir projenin adımlarını, Türkiye’nin gururu AKUT ile birlikte atıyoruz. İnanıyorum ki çok faydalı olacak “Doğada Yaşam Kamp Alanı” ile yavrularımıza bir birinden değerli bilgileri ve tecrübeleri izcilik mantığıyla daaktaracağız. Çocuklarımızı bu kampta birkaç gün misafir edecek, AKUT’un deneyimli kadrolarıyla çok verimli bir eğitimden ve tecrübeden geçmelerini sağlayacağız” açıklaması yaptı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin yanı sıra projenin detaylarının görüşülmesiyle tamamladı.


 
Etiketler :
Kumcağız’da - dev - proje -
03-10-2017
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ağlamak yok ama!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi