Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 10-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Yerli otomobil Kocaeli’de üretilmelidir
 
Yerli otomobil Kocaeli’de üretilmelidir

MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı Celal Ayvaz, yerli otomobil üretiminin Kocaeli’de yapılmasını istediklerini söyledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 15-11-2017 - 14:15

 

Herkesin merakla beklediği yerli otomobil ile ilgili en merak edilen konulardan biri olan üretimin hangi şehirde yapılacağı konusuna MÜSİAD Kocaeli Başkanı Celal Ayvaz’dan açıklama geldi. Projenin ülke ekonomisine olacak katkısının tartışılamayacağını belirten Ayvaz, Kocaeli’nin gerek insan gücü gerekse kalifiye eleman konusunda diğer bölgelerden daha avantajlı olduğunu belirterek yerli otomobil fabrikasının ilimizde kurulması için tüm imkanların seferber edilmesi gerektiğini söyledi. 
 
Ayvaz açıklamasında; ‘ Ülkemizin sanayideki lokomotif şehri olan Kocaeli bu projede başı çekmelidir.  İlimizdeki oda ve iş adamları dernekleriyle beraber kurulacak bir komisyonla yeni kurulacak yerli otomobil fabrikasını Kocaeli’ye kazandırmalıyız. Aldığımız haberlere göre bazı şehirlerde komisyonlar kurulmakta ve Ankara’da projeyi kendi illerine kazandırmak için yoğun lobi faaliyetlerinde yürütülmekte.’ 
 
Kocaeli’ye baktığınızda fabrikaya doymuş gibi görünebilir fakatkaybedecek vaktimiz yok. Diğer illerde faaliyet gösteren sanayici arkadaşlarla görüştüğümüzde hepsi kendi ilinde bu yatırımın yapılmasını istiyor fakat nereden başlayacağını bilemiyorlar. İşinalışılagelmişin dışında sadece montaj olmadığını tekrar hatırlatmak istiyorum. Yaklaşık olarak 20 milyar dolara yakın bir hacimden bahsedersek projenin ne kadar büyük olduğunu anlayabiliriz. Kocaeli benzer yerli ve yabancı kuruluşları bünyesinde zaten barındırıyor, o yüzden ilimiz ustalığını bu milli fabrikada gösterebilir.
 
Her üyemiz bu araca binecek.
 
Millet olarak bu çalışmaya halkın tam destek verdiğini düşünüyoruz. Herkesin, her kesimin hem daha kaliteli hem daha ucuz hem de milli olan bu araçlara bineceğine inanıyoruz. Şahsım ve MÜSİAD üyesi tüm arkadaşlarımızın kendi milli aracımıza binmek için sabırsızlandığımızı memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Alman, Japon, Amerikan, Fransız, İtalyan araçlara binmek yerine kendi milli aracımızla direksiyonunda ay yıldızlı bir logo ile seyahat etmekten daha lüks bir konfor tanımıyorum. 
 
Müteşebbis gençlerimize de buradan seslenmek istiyorum.
 
Proje ile birlikte birçok yeni otomotiv kolunun da ihtiyacının doğacağını belirten Ayvaz, ‘Bu konuda teknolojik gelişimleri takip eden müteşebbis gençlere çok önemli avantajlar doğuyor. Pırıl pırıl genç sanayici kardeşlerimiz bu projeyle birlikte iş hayatında göreceğimize inanıyorum. Ülkemize dinamik iş insanları da kazandıracak bu proje ile 2023 yılı hedeflerine biraz daha yaklaştığımızı memnuniyetle ifade etmek istiyorum.’ dedi.


 
Etiketler :
Yerli - otomobil - Kocaeli’de - üretilmelidir -
15-11-2017
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi