Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 10-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Ayhan Zeytinoğlu Brüksel’de
 
Ayhan Zeytinoğlu Brüksel’de

İKV ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve beraberindeki heyet Brüksel’de bir dizi temaslarda bulundu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-11-2017 - 13:00

 

22-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşen temaslarda öncelikle İKV Brüksel Temsilciliğinde “Türkiye ve AB arasındaki Mülteci İşbirliği ve Türkiye’nin AB Katılım Süreci” konulu bir panel düzenlendi. Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu,  AB Konseyi ve AB Dış İlişkiler Servisi gibi AB kurumları, düşünce kuruluşları,  sivil toplum örgütleri ve basın temsilcilerinin katıldığı panelde, Türkiye ve AB’den uzman ve araştırmacılar mülteci işbirliği ve Türkiye ve AB ilişkileri konusunu ele aldılar. 
 
Panelde Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin durumu, AB’nin bu konuda yaptığı katkı ve Türkiye ve AB arasındaki ortak çalışma alanları tartışıldı. Türkiye ve AB arasında mülteci konusundaki işbirliğinin sorunlara ragmen devam ettiği saptamasının yapıldığı panelde,  Türkiye’nin AB katılım sürecinin tam üyelik hedefi doğrultusunda devam ettirilmesinin önemine dikkat çekildi.
 
Başkan Zeytinoğlu temaslarının ikinci gününde Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Masası yetkililieri ve Avrupa Parlamentosu üyeleri ile görüştü.
 
Başkan Zeytinoğlu görüşmelerinde,  Türkiye’nin AB süreci hakkında bilgi Verdi ve tam üyelik hedefi doğrultusunda AB müzakerelerinin yeniden canlandırılması ihtiyacına dikkat çekti. Başkan Zeytinoğlu, AB’nin Türkiye için katılım öncesi fonlarda kesintiye gitmesini eleştirdi ve iki taraf arasında yeniden pozitif bir gündem yaratılması için özellikle gümrük birliğinin güncellenmesi müzakerelerinin önemli bir katkı sağlayabileceğini vurguladı.
 
Başkan Zeytinoğlu, İKV olarak önümüzdeki dönemde Brüksel ve diğer AB Başkentlerinde çeşitli faaliyetler düzlenleneceğini ve bir sivil toplum örgütü olarak İKV bünyesinde, Türkiye’nin AB’de hakettiği yeri alması için çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü açıkladı. 


 
Etiketler :
Ayhan - Zeytinoğlu - Brüksel’de - -
28-11-2017
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi