Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-10-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Dubai Port’un peşini bırakmıyorlar
 
Dubai Port’un peşini bırakmıyorlar

Sivil toplum örgütleri Dubai Port’un peşini bırakmıyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-12-2017 - 09:43

 

2009 yılında, Körfez’in yok oluşuna sebep olacak Dubain Port Limanı’nın iptali için  Kocaeli Sivil inisiyatif platformunun organizesi ile dava açan  sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ÇEKÜL adına Numan Gülşah, MARSİAD adına Bahri Odabaş, KYÖD adına, Mustafa Küpçü, Kocaeli Turizm Derneği adına, Soner Kılıç, MAZLUMDER adına, Çetin Tahtacı, ÇYD Körfez adına Serap Baykurt, Hereke Çevre Derneği adına Hayri Altunok, yıllarca mücadele vererek iptal kararı çıkmasına rağmen iktidar yetkilileri mahkeme kararlarını uygulamadığı için Liman yapılarak faaliyete geçirilmiştir.

Şimdi Kaçak Limana kılıf uydurmak için tekrar mahkeme tarafından bilirkişi incelemesine karar verilerek 19.12.2017 tarihinde bilirkişiler tarafından Liman sahasında inceleme yapılacak. Bu nedenle Sivil Toplum kuruluşları, tüm siyasi parti il Başkanlarından bilgilendirme ve destek için randevu talep ettiler. İlk randevuyu veren CHP Kocaeli İl Başkanı  Av. Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret eden ,Kocaeli Sivil İnisiyatif Platformu Genel Sekreteri Bahri Odabaş, ve Yönetimden Numan Gülşah ve Soner Kılıç Bilirkişi kararını Cengiz Sarıbay’a teslim ederek bilgi verdiler ve destek istediler.

Ziyarette İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Körfez İlçe Başkanı ve Yönetimi hazır bulundu,  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Cengiz Sarıbay, duyarlılık ve mücadelesinden dolayı sivil toplumu tebrik ve takdir ettiklerini gerek il olarak ve gerekse Körfez ve Derince İlçe örgütleri ile konunun takipçisi olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerinin sözünü verdi.


 
Etiketler :
Dubai - Port’un - peşini - bırakmıyorlar -
13-12-2017
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ağlamak yok ama!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi