Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 10-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Sağlık > Kadın ve çocuklar özel doktora mahkum ediliyor!
 
Kadın ve çocuklar özel doktora mahkum ediliyor!

Kadın ve çocuklar özel doktora mahkum ediliyor. Nasıl mı? İşte ayrıntılar.. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 18-12-2017 - 18:14

 

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde hemşire eksikliği nedeniyle enfeksiyonlu hastaların mevcut hastalarla yan yana aynı odada yatırıldıkları ve bu durumun vatandaşları çok tedirgin ettiğine dair kaleme aldığımız haberden sonra gazetemizi arayan ve devlet memuru olması nedeniyle de isim vermememizi rica eden üst düzey sağlık görevlisi Alikahya’dak hastanede yaşanan sıkıntının nedeninin hemşire eksikliği değil, yer darlığı olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: 
 
‘Alikahya’daki hastane önce Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra zarar ediyor gerekçesiyle kapatıldı. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine de Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanılarak tekrar açıldı. Kocaeli Devlet Hastanesi ve İzmit Seka Devlet Hastaneleri’nde Kadın Doğum ve Çocuk servisi vardı kaldırıldı. Alikahya’daki hastanenin yüzde 50’sini de şu anda Sağlık İl Müdürlüğü kullanıyor.  
 
Alikahya’daki hastanenin bir bölümünde İl Sağlık Müdürlüğü Yerleşkesi Ek Bina yazılı tabela kondu. Yaşanan sıkıntı da bu yüzden. Yer yok ve servis açılamıyor. İktidar partisi AKP’nin ilimizdeki yöneticileri de bu duruma seyirci kalıyor. Vatandaştan oy istemeye gelince fakir fukara edebiyatı yapanlar Kadın Doğum ve Çocuk Servislerini ortadan kaldırarak vatandaşı özel doktorlara mahkum ettiler. 
 
Garip bir şekilde kimsenin sesi çıkmıyor. Gazetecilerde yazamıyor. Vatandaş konuşamıyor. Konuşanın, eleştirenin ekmeği ile bile oynanıyor. AKP’liler derhal devreye girmeli ve İl Sağlık Müdürlüğü Alikahya’da ki hastaneyi terk etmelidir. Ya da Kocaeli Devlet ve İzmit Seka Devlet Hastaneleri’nde Kadın Doğum ve Çocuk Servisleri yeniden açılmalıdır.’


 
Etiketler :
Kadın - ve - çocuklar - özel - doktora - mahkum - ediliyor! -
18-12-2017
Sağlık
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi