Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 10-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Sağlık > Konak Hastanesi’nden 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu
 
Konak Hastanesi’nden 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu

Türk sanayisinin kalbi Kocaeli’deki İşyeri Hekimleri, Özel Konak Hastanesi tarafından Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilen 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumu’nda, Endüstriyel Obezite,Diyabet ve Obezite Cerrahisi, Ergonomi Pratiği İşletim Sistemi, Endüstri Çalışanlarında Alerjik Hastalıklar, İşyeri HekimliğiPratiği ve Etik Sorunlar, Elektromanyetik Alanın Sağlığa Etkileri konularında sunum yapan akademisyen ve uzmanlar ile bilgi alışverişinde bulundu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 24-12-2017 - 12:45

 

Konak Hastanesi, geleneksel olarak yılda iki kez düzenlediği İşyeri Hekimleri Sempozyumu’nun üçüncüsünü başarıyla tamamladı.Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilen sempozyumun sabah oturumunda Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu’nun açılış konuşmasının ardından,Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin’in moderatörlüğünde ilk oturum başladı.
 
İlk oturumda Diyetisyen Özlem Uzcan Duran tarafından Endüstriyel Obezite konulu bir sunum yapılırken, sempozyumun bir diğer oturumunda ise Ford Otosan Sağlık Koordinatörü Dr. Gürsel Gökmen Ergonomi İşletim Sistemi  konusunda, Konak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Kul Diyabet ve Obezite Cerrahisi konusunda kapsamlı bir sunum yaptı. Sempozyumun öğleden sonra yapılan kısmı Konak Hastanesi İç Hastalıkları ve Alerji Uzmanı Dr. Nihat Erdem tarafından Endüstri Çalışanlarında Alerjik Hastalıklar konulu sunumla, takibinde9 Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı ABD’ndan Prof. Dr. Alp Ergörİşyeri Hekimliği Pratiği ve Etik Sorunlar, Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ABD’ndan Prof. Dr. Osman Çerezci Elektromanyetik Alanın Sağlığa Etkileri konusunda bilgiler aktardı.  

Sempozyumun kapanış konuşmasını yapan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu şunları aktardı. “Bölgemiz hepimizin bildiği gibi ağırlıkta sanayi şirketlerinin olduğu bir bölge. Özellikle İzmit tüm Türkiye‘nin sanayi yükünü taşıyan bir kent. Bu bölgede mesleklerini icra etmeye çalışan işyeri hekimlerimizin omuzlarındaki yük ve sorumluluk çok fazla. Bu hekimlerin yoğun iş tempoları sırasında, güncel bilgileri tartışmak ve meslektaşları ile bir araya getirmek adına gelenekselleşen 3. İşyeri Hekimleri Sempozyumumuzu gerçekleştirdik. Sağlık sorunlarında hızlı bir çözüm sağlamak, sağlık sektöründe yaşanan gelişmiş uygulamalara ve tedavi yöntemlerine haiz olabilmek hepimiz için çok çok önemli.

Umarım bir sonraki Sempozyumumuzda bu bilgi paylaşımlarını daha da artırıp hepimiz için faydalı bu sürece devam ederiz. Sözlerimi tamamlarken, öncelikle sunumları ile bugüne değer katan tüm konuşmacı meslektaşlarıma ve misafirlere, bununla birlikte katılımları, değerli fikir ve sorgulamaları ile  sempozyumumuza değer katan tüm İşyeri Hekim arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim. “ Sempozyumun moderatörlüğünü üstlenen Tıbbi Direktör Uzm. Dr. Özlem Bilgin kapanış konuşmasında; tüm meslektaşlarına teşekkür ederek, Bahar Dönemi 4. İşyeri Hekimleri Sempozyumunda tekrar bir arada olma dileklerini iletti.


 
Etiketler :
Konak - Hastanesi’nden - 3. - İşyeri - Hekimleri - Sempozyumu - -
24-12-2017
Sağlık
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi