Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-10-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > KTO, son meclis toplantısını yaptı
 
KTO, son meclis toplantısını yaptı

Körfez Ticaret Odası yılın son meclisinde 2017’ninekonomik verileri konuşuldu ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 27-12-2017 - 13:28

 

Körfez Ticaret Odası yılın son meclis toplantısını meclis salonunda Güngör Ayhan başkanlığında yaptı. Gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı ay içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerini, 2017 yılı değerlendirmeleri ve 2018 ekonomik beklentilerinden bahsetti

EKONOMİK OLARAK İYİ BİR YIL OLDU

Meclis konuşmasında 2017 yılı ekonomik beklentilerine değinen Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Moralı‘’2017 Yılı Ekonomik Göstergelerini genel olarak değerlendirdiğimizde ülkemizin bu yıl beklenenden daha iyi bir performans gösterdiğini görüyoruz, Ekonomik büyümede 9 ay itibariyle yüzde 7,4'e, sanayide ise geçen senenin 3 katına ulaşılmıştır. 2016'da sanayide üretim artışı yüzde 2'lerdeyken Bu sene yüzde 6'ya ulaşılmış. Buda bizlere gösteriyor ki Hükümetimizin verdiği teşviklerin boşa gitmemiş ve özel sektöre güç vermiş, Ülkemiz geçen yıla göre 55 milyar lira fazla yatırım yapılmış ve son iki yılın en güçlü yatırım artışının bu çeyrekte yaşanmış, İhracatta 2016'nın tamamındaki rakama, bu yıl 11 ayda ulaşılmış. Ve dış ticaretimiz ivme kazanmış. Tüm bunlar şunu gösteriyor. İçeride ve dışarıda karşımıza çıkarılan her türlü sıkıntıya rağmen, Türkiye ekonomisi ve reel sektörümüz, sağlamdır, dinamiktir."

BÜYÜME HİKAYEMİZ OLMALI

2017 yılı ekonomik beklentilerinden bahseden Moralı ‘’Hem faiz oranlarındaki hem de döviz kurlarındaki yükselmenin, reel sektörü zorladığını, Firmalarımızın finansman yükünü arttırdığını görüyoruz. 2018 yılında Bu konularda da reel sektöre destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz Ülkemizin büyümeden payını almasını için istihdam, üretim ve ticaret teşviklerinin sürmesini bekliyoruz. Kamu ve özel sektör el birliği içinde çalışarak, bu yüksek büyüme temposunun kalıcı hale getirilmesi gerektiğine inanıyoruz İnanıyoruz ki büyüme hikayemiz olursa, hem dünyada bize karşı oluşturulmak istenen algıların önüne geçer hem de bu finansman kaynağından daha fazla istifade edebiliriz.

KOMİTE SUNUMLARI YAPILDI

Körfez Ticaret Odası 2017 yılı son meclis toplantısında Meclis üyesi Mehmet Gümüş söz alarak yerli mali ürün kullanımı konusunda bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Körfez Ticaret Odası’nın yerli malı haftası ve yerli malı kullanımı ile ilgili çalışmalar yapması önerisinde bulundu. İnşaat sektörünün sıkıntılarına da değinen Mehmet Gümüş arsa fiyatları, demir fiyatlarındaki artış ve daire satışlarındaki düşüşlerle ilgili Körfez Ticaret Odası meclis üyelerini bilgilendirdi. 
Etiketler :
KTO - - son - meclis - toplantısını - yaptı -
27-12-2017
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Ağlamak yok ama!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi