Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Nevzat Doğan bir sokak köpeğine daha kucak açtı
 
Nevzat Doğan bir sokak köpeğine daha kucak açtı

Bir yıl önce bir sokak köpeğini sahiplenerek örnek bir davranış sergileyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir köpeği daha sahiplenerek sıcak bir yuvaya kavuşturdu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-02-2018 - 11:25

 

Dünyanın canlılardan oluşan bir sistem ile kurulmuş olduğuna dikkat çeken Başkan Doğan “şartları uygun olanların bir hayvanı sahiplenip onu da aileden biri olarak görmesi, çocuklarının hayvan sevgisiyle yetişmesinin yanı sıra aynı zamanda insani bir görevdir” dedi. 
 
DÜNYA BİR SİSTEM İÇERİSİNDE KURULMUŞTUR 
 
Doğan, İzmit Belediyesi’nin hayvanlara gösterdiği önem ve hassasiyete de değinerek “bu dünyada insanlar, hayvanlar, bitkiler yaratılarak birlikte denge içerisinde sistem kurulmuştur. İnsan birinci planda ama tabiatın ve ekolojik dengenin korunması anlamında hayvanların korunması çok önemli. 
 
KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE MÜDAHALE EDİYORUZ
 
Gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerek İzmit Belediyemiz sokak hayvanlarıyla ilgili titiz çalışmalar yapıyoruz. Hayvanları koruma kanunu içerisinde hayvanların da hakları olduğunu göz önüne alarak onların da hukuk içerisinde sağlıklı ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde destek veriyoruz. Bir yandan da kadın çocuk yaşlı gibi kesimlerin zaman zaman sokak hayvanlarından rahatsızlıkları olduğunu görüyoruz. Onların da haklı yanları var. Hayvanlar toplu gruplar halinde olduklarında kadınların, çocukların şikâyetlerine yol açmaktadır. İzmit Belediyesi olarak bir yandan hayvanlarımızın iyi koşullarda ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri ihtiyaçlarının karşılanması için çalışırken; diğer taraftan da vatandaşımızın da bu konudaki kaygılarını gidermeye çalışıyoruz. 
 
HAYVANSEVER BİR BELEDİYİZ 
 
Hayvan sever bir belediyeyiz. Sokak hayvanları için yaptığımız kulübüler, besleme kabinleri var. Kanun gereği, topladığımız hayvanlarının tedavilerini yaptırdıktan sonra aldığımız yere bırakıyoruz. Bir yandan da vatandaşımızın şikayeti olan bölgelerde çok gruplaşmalar varsa onlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın herhangi bir şikayet olmadan hayvanların da sağlık ve huzur içerisinde yaşamalarına gayret ediyoruz. İzmit’te yoğun yaşam alanlarının bulunması hayvanların merkeze kaymasına neden oluyor. Başka şehirlerden de köpeklerin şehrimize geldiğine, bırakıldığına da  şahit oluyoruz. Bunun da önüne geçmeye çalışıyoruz. Veterinerlerimizle, hayvan toplama ekibimizle, hem hayvanlar hem de insanlar için en doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. 
 
ÇAKIL VE PEKMEZ AİLEMİZİN BİR PARÇASI OLDU 
 
Yurt dışında başıboş hayvan yok çünkü insanlar sahipleniyor. Şartları uygun olanlar bir hayvanı sahiplenip onu da aileden biri olarak görüp, hem çocuklarına hayvan sevgisini yaşatmaları hem de onun bir can olduğu düşünülerek böyle insani bir görev yerine getirmeleri çok önemli.  Daha önce bir sokak köpeğini sahiplenmiştim.  Çakıl adını verdiğimiz köpeğimiz ailemizin bir parçası oldu. Kızlarımda onu çok sevdi.   Şimdi ise yine bir sokak köpeğini sahiplenerek adını da Pakmez koyduk. Keyifle bakıyoruz. Bir yandan hayvanları çok seviyoruz, onların korunması ve yaşaması için gayret ediyoruz. bir yandan da insanlarımızın zarar görmemesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.


 
Etiketler :
Nevzat - Doğan - bir - sokak - köpeğine - daha - kucak - açtı -
13-02-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi