Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > AKP’den istifa edip SP’ye geçtiler
 
AKP’den istifa edip SP’ye geçtiler

İzmit’in Bekirdere ve Yeşilova Mahallelerinde işyerleri bulunan, bölgenin sevilen esnaflarından İbrahim Öztürk, babası Muhammet Öztürk ve Yeşilova Mahallesinde elektrik firması sahibi Adnan Öz Ak Parti’den istifa edip Saadet Partisi’ne geçti. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-02-2018 - 14:18

 

Yeni Saadet Partililere rozetlerini Saadet Partisi İlçe Başkanı’nın askere gitmesi nedeni ile İlçe Başkanlığına vekâlet eden Yusuf Kaçar ile İlçe Başkan Yardımcıları Ahmet Gökmen, Fatih Salihoğlu ve Saadet Partisi’nde uzun yıllar siyaset yapan, bölgenin sevilen isimlerinden Reyhan Yelmer taktı.

Yeşilova Mahallesinde yapılan toplantıda konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Kaçar, “ İlçe teşkilatımız her geçen gün güçlenmektedir. Genç ve dinamik kadromuz ile tüm mahallerimizde planlı ve programlı çalışmalar icra ediyoruz. Muhtarlarımızla iletişime geçiyor, köylerimizi ziyaret ediyor, vatandaşların sorunlarını dinliyoruz. Geçtiğimiz ay basına yansıyan yoğun katılımlı ilçe divan toplantımız bu disiplinli çalışmaların göstergesidir. Aynı şekilde bu çalışmalar neticesinde bugün aramıza katılım sağlayan değerli arkadaşlarımıza ve ağabeylerimize “hoş geldiniz” diyoruz. Bize gönül ve oy veren insanları mahcup etmemiş ve inşallah etmeyecek olan teşkilatın mensupları olarak İzmit’in yaşanabilir bir ilçe olması için birlikte en güzel çalışmaları yapacağımıza inanıyorum.” açıklamalarını yaptı.

Uzun yıllar Ak Parti’ye gönül veren, son seçim dâhil oylarını ailece AK Parti’ye veren İbrahim Öztürk Bekirdere’de ve Yeşilova’da kuaför işletmekte. Öztürk gelinen son süreçte Ak Parti’de siyaset yapmanın ve AK Parti’ye oy vermenin bir manasının kalmadığını, ülkede son dönemlerde yaşanan süreçlerin artık bir dönüm noktası olduğunu belirtti.  Öztürk sözlerine şöyle devam etti:  “AK Parti halen adaletin ve halkın değil, rantiyenin ve rantçıların partisidir. AK Parti içerisindeki ilişkiler, halen çıkar ve menfaat odaklıdır. AK Parti kendini işe sokmak ya da ihale almak isteyenlerin bir araya geldiği yapı halinden kurtulamamıştır.”

Daha sonra Muhammet Öztürk de yaptığı açıklamada “Son üç yıl içerisinde AK Partili olanların yaşanan süreçlerle ilgi hiç mağdur olmadığını, AK Partili olmayanların ise hain ilan edildiğini, devletini sevmeyen devletinden yana olmayan kişiler gibi kutuplaştırıcı tutumunun kendisinde çok büyük rahatsızlık verdiğini belirtti. AK Partililer harici herkesi milli değerlere sahip çıkmayan, milli olmayan kişilermiş gibi göstermesi beni AK Parti ’den uzaklaştırdı. “ dedi.

Devamında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Genel Başkan olduğundan beri dikkatle izlediğini, yaptığı konuşmaları dinlediğini belirtti. Temel Karamollaoğlu’nun hep birleştirici ve kutuplaşmadan uzak açıklamalarda bulunması, herkesi kucaklayıcı tavrı beni mutlu etti ve gerçek milli görüş partisinin Saadet Partisi olduğunu bir kez daha gösterdi dedi.

Adnan Özise oylarını ailece hep AK Parti’ye verdiklerini ama siyasette aktif olmadığını, hep uzaktan takip ettiğini belirtti. Bir esnaf olarak ticari anlamda yaşadığı sıkıntılardan yola çıkarak ekonominin içinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiğini, küçük ve orta düzeydeki esnafın sıkıntı çektiğini ama hükümet yanlısı ve rantçı kesimin ise zenginleştiğini ifade etti. Gerçek milli partinin Saadet Partisi olduğunu düşündüğünü söyleyen Adnan Öz  bundan sonra kendisinin de Saadet Partisi’nde görev almak ve toplum için çalışmak istediğini ifade etti. 


 
Etiketler :
AKP’den - istifa - edip - SP’ye - geçtiler -
13-02-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi