Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Durmak yok ağaç dikmeye devam!
 
Durmak yok ağaç dikmeye devam!

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı personeliyle bir araya gelen Genel Sekreter Bayram, 2019 yılına kadar 2 milyon ağaç dikmeyi hedefliyoruz. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-02-2018 - 12:45

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan personelle bir araya geldi. Genel Sekreter Bayram’ın yanı sıra toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan, Bilgi İşlem Daire Başkanı İsmail Gülsoy, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Kemal Altunel, Şube Müdürleri ve çalışanlar katıldı. Haftanın bir günü farklı daire başkanlıklarının çalışanlarıyla bir araya gelen Genel Sekreter İlhan Bayram, son toplantısını Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı’nda yaptı.
 
KOCAELİ, YEŞİL ÇOK DAHA GÜZEL
 
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan işlerin önemine değinen Genel Sekreter Bayram, “Kocaeli dışarıdan bakıldığında genel olaraksanayi şehri olarak bilinir. Bu nedenle havasının kirli doğa tabiatının olmadığı hep zannedilir. Oysaki Kocaeli’nin birçok doğa harikası ve yeşil alanı bulunuyor. Ve bizlerde bu alanlara yenisi eklemek için bu ekiple birlikte çaba sarf ediyoruz. Elbette ki Türkiye’nin sanayisinde ve ticaretinde önemli bir kent konumundayız. Ama Kocaeli bununla birlikte yüzde 42’si ormanlarla kaplı bir kent. Bunu görmezden gelemeyiz. Büyükşehir Belediyemizin yaptığı projelerle kent merkezinde de önemli ölçüde ağaçlandırma yaptık. Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu yeşili ve doğayı koruma konusunda çok hassas. Bu ekibin her kademesinde çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”dedi.
 
HEDEF 2 MİLYON AĞAÇ
 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri İlhan Bayram ” Kocaeli gibi sanayi kentinde, ormansız ağaçsız yaşamak mümkün değil. Doğal filtre, ormanlarımızdır. Ormanları korumamız gerekiyor. Göreve geldiği günden bugüne 13 yılda 8 milyona yakın ağacı toprakla buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, yaptığı çalışmalarla kentin havasını değiştirdi. Büyükşehir Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız tarafından sürdürülen ağaçlandırma çalışmalarında bugüne kadar 13 yılda 7 milyon 675 bin 276 adet ağaç dikildi. Eskiden nefes alınamayan bir kent vardı. Dikilen ağaçlarla kentin havasını değiştirdi. Yapılan yeşil alanlar, parkla birlikte daha ferah bir Kocaeli’yi planlıyoruz.  2019 yılına kadar 2 milyon daha ağaç dikmek hedefliyoruz.” dedi. Bayram daha sonra Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi’ne bağlı çalışma atölyelerini inceledi.


 
Etiketler :
Durmak - yok - ağaç - dikmeye - devam! -
14-02-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi