Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Eğitim > Yaşanabilir bir gelecek için minikleri bilinçlendirdiler
 
Yaşanabilir bir gelecek için minikleri bilinçlendirdiler

TEMA Vakfı Gölcük Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, TEMA Vakfı gönüllüleri Şevkiye Uğur ve İlkay Küçük, Değirmendere Müfit Saner İlkokulu 1 / A sınıfına ‘’Çevre bilinci‘’konulu bilgilendirme sundular. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 01-03-2018 - 21:30

 

Müfit Saner İlkokulu 1 / A sınıfı öğretmeni Tülay Şener Akdağ tarafından projelendirilen etkinlikte, meşe palamudu tüplemesi yapıldı ve 1/ A sınıfı öğrencilerine TEMA kartları ve rozetleri de takdim edildi. 

YAŞANABİLİR BİR GELECEK İÇİN BİLİNÇLENMELİYİZ 

Müfit Saner İlkokulu 1 / A sınıfı bilgilendirme etkinliğinde, topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı sunumlar yapan TEMA Vakfı Gölcük sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, yaşanabilir bir gelecek için ağaçlandırma çalışmaları yaparak, topluma ağaç sevgisini kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Aşıkoğlu konuşmasında ‘’ TEMA Vakfı, Ülkemizin en değerli hazinelerinden birinin toprak olduğunun bilincindedir. Bu nedenle; orman, çayır, mera, tarım alanları, su ve bitki kaynaklarının ve doğanın korunması adına hepimiz duyarlı olmalıyız ‘’ dedi. 1 / A sınıfı öğrencileri ile birlikte meşe palamudu tüplemesi yapan Aşıkoğlu, toprakla kapatılan ve can suyu verilen meşe palamutlarının, fidan olduktan sonra tekrar toprakla buluşarak ağaç ve ormanlara dönüştüğünü aktardı. Aşıkoğlu ‘’ Ağaçlar ve ormanlar bizim yaşam kaynağımızdır. Ormanlarımızı korumalıyız ve ağaçlandırma çalışmaları yapmalıyız ‘’ şeklinde konuştu.

HER FİDAN, BİR YAŞAM 

Değirmendere Müfit Saner İlkokulu 1 / A sınıfı Öğretmeni Tülay Şener Aktağ , projelendirerek hayata geçirdiği ‘’ Çevre Bilinci ‘’ konulu sınıf etkinliğinde ‘’ Her fidan, bir yaşam ‘’ mesajı verdi. Bir ağacı anlamak istiyorsanız, birini yetiştirme görevini kendiniz üstlenin şeklinde açıklama yapan Akdağ ; ‘’ Ormanlar, yaşantımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir kaynaktır. Yaşamsal varlığımızı sürdürebilmek için oksijene ihtiyacımız var. Bu nedenle her fırsatta ağaç dikmeli ve oksijen kaynağı olan ağaçların, hayatımızdaki önemi hakkında bilinçlenmeliyiz. Öğrencilerimizi yaşanabilir bir gelecek için bilinçlendiriyoruz. Bu anlamda sınıfımızı ziyaret ederek bizleri bilgilendiren TEMA Vakfı Gölcük ekibine sonsuz teşekkür ederim ‘’ dedi. 1 / A sınıfı öğrencileri, meşe palamudu tüplemesinin ardından yetişen meşe fidanlarını, önümüzdeki günlerde toprakla buluşturacak ve ağaç dikmenin gururunu yaşayacak. 


 
Etiketler :
Yaşanabilir - bir - gelecek - için - minikleri - bilinçlendirdiler -
01-03-2018
Eğitim
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi