Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Bu şirketi hiç duydunuz mu?
 
Bu şirketi hiç duydunuz mu?

Toplam 14 personele sahip olan Ankara Elektrik Üretim ve Ticaret A. Ş (ADÜAŞ) 2007 yılında AKP iktidarı tarafından kurulan bir şirket. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 05-03-2018 - 10:18

 

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi başkanlığına ayit olan Ankara Doğal Elektrik Üretim Ve Ticaret(ADÜAŞ) Anonim Şirketini hiç duydunuz mu? Bu sözler CHP Kocaeli Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Haydar Akar’a ait. Mecliste konuya ilişkin söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar 2007 yılında kurulan faaliyet konularının yurt içinde ve dışında elektrik santralleri ve ek tesisler ile her türlü yardımcı ve tamamlayıcı tesisler kurmak, satın almak, bu tesislere iştirak etmek, enerji üretimi yapmak, elektrik alış satış ticareti gibi birçok hizmet anlaşması olan ADÜAŞ’ın bugün otopark işletmeciliği yapan bir kuruma döndüğünü söyledi.
 
14 PERSONELLİ KURUM
 
Kurumun otopark işletmeciliği faaliyeti yaptığının altını çizen Akar, şirketin 5 yönetim kurulu üyesi, 1 memur, 7 işçi ve 1 sözleşmeli personelle faaliyet sürdürdüğünü söyledi. Yine devlette aynı işi yapan Sümer Holding olmasına rağmen bu kurumda nerde ise her yönetim kurulu üyesine bir işçinin düştüğüne dikkat çeken Akar, yönetim kurulu üyelerinin cv’lerine vurgu yaptı.
 
TEK EKSİKLERİ  OTOPARK İŞLETMECİLİĞİ SERTİFİKALARI YOK 
 
Her yönetim kurulu üyesine 1 personel düşen şirketin yönetim kuruluna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; ‘ Otopark işletmeciliği yapan şirkete bir bakayım dedim kimler var? Kimler yönetiyor bu şirketi? Toplam 14 kişi ya, her yönetim kuruluna 1 kişi düşüyor. Kim yapıyor? İş tecrübesi nedir? Eğitimleri nedir? Bu otopark işletmeciliği çok önemli bir mevzu. Nedir diye baktım bu otopark işletmesinin yönetimine  Genel müdür ve yönetim kurulu başkanı Rize doğumlu. İTÜ Makine Fakültesinde Makine Mühendisliği lisans bölümünü bitirmiş, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü ısı enerji bölümünde yüksek lisans yapmış, dış ekonomik ilişkiler eğitimini ODTÜ'de almış, işletme yönetimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapmış, gayrimenkul değerlendirme uzmanlığı sertifikası almış ve bir tek otopark işletmeciliği sertifikası yok bu arkadaşın. Yönetim kurulu başkanı ve genel müdür bu arkadaş.

Yönetim kurulunun 1'inci üyesi -1, 2, 3, 4 diyeyim, isimlerini vermeyeceğim- Gümüşhane doğumlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü mezunu, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın basın danışmanı.

2'nci yönetim kurulu üyemizi de size anlatmak istiyorum: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümü… Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde daire başkanlığı yapmış, Kamu İhale Kurumunda başkan yardımcılığı yapmış, Amerika Birleşik Devletleri Illinois Üniversitesinde işletme masterı yapmış, mali hukuk alanında doçent, Maliye Bakanı danışmanı.
 
3'üncü yönetim kurulu üyesini söylüyorum: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümü, Boston Üniversitesi finansal ekonomi dalında master yapmış, Mali Suçları Araştırma Kurulu başkanlığı yapmış, Avrupa Birliği Dış İlişkiler daire başkanlığı yapmış, Gelir İdaresi başkan yardımcısı olarak görevine devam ediyor. 4'üncü yönetim kurulu üyesini okuyorum: Çankaya Üniversitesi iktisat bölümü mezunu -o kadar çok şey var ki şaşırıyorum bazen- Kanal 7'de kameramanlık yapmış, yönetmenlik yapmış, ekonomi muhabirliği yapmış, Türkiye Demir Çelik İşletmelerinde Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliği yapmış, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Basın ve Hakla İlişkiler Daire Başkanlığı yapmış, Maliye Bakanlığı yasama danışmanlığı yapmış.’’ Dedi.

AKP İLE LİYAKAT TAVAN YAPTI !!!
 
AKP iktidarının darbe girişimi sonrası yapmış olduğu açıklamara değinen Akar, sözlerini şöyle sürdürdü; Her fırsatta liyakata uygun olacağız diyenlerin uygulamalarına bakıyoruz.  Bu otopark zarar eder ise daha da beteri ya da iflas ederse düşünün bu devletin başına gelecekleri.. Otopark işletmecisi arkadaşların liyakatlerini hep birlikte görmüş olduk. Gerçekten bu arkadaşlar değerlendirilmeli diye düşünüyorum.dedi.


 
Etiketler :
Bu - şirketi - hiç - duydunuz - mu? -
05-03-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi