Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-01-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Yollar perişan halde
 
Yollar perişan halde

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Yusuf Kaçar İzmit Üçyol muhitinde oturuyorum ve sola Yeşilova tarafına giderken ve sağa çarşıya toplantılarıma giderken siyaset yapan biri olarak utanıyorum’ şeklindeki sözlerle yolların bozukluğuna dikkat çekti. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-03-2018 - 15:34

 

İşte o açıklamanın içeriği: 1969 yılında temelleri atılmış, milletimize ve memleketimizefayda sağlamış köklü bir teşkilatın mensubu olarak saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Geçtiğimiz hafta AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz Bey'in öncülüğünde kurulmak istenen ilçe başkanları masasına davet edildik. Nazik ziyaretlerinden ve davetlerinden dolayı Hasan Bey'e ve yönetimine teşekkür ettik. 
 
Kurulacak masayla ilgili endişelerimiz olduğunu, teşkilat mensuplarımızla istişare edip karar vermek istediğimizi söyledik. Buna rağmen henüz kararımızı bildirmeden basında masada Saadet Partisi de olacak şeklinde yanlış haberler çıktı. 

Cuma günü ilçe teşkilatımızla istişare ederek aldığımız kararı bizzat Hasan Bey'i arayarak bildirdik. Nihayetinde oluşturulmak istenen ilçe başkanları masasına katılmadık. İlçe başkanlarımız bu davranışımızı kaçmak olarak yorumlamış canları sağ olsun. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağımıza inanıyorum. Ben yine de ilçe başkanlarımıza saygılarımı sunuyorum.
 
İZMİT BİZİM BÜYÜK EVİMİZ

Şunu belirtmeliyim ki; Milli Görüş ilkeleriyle hareket eden bizler; evimizden sokağa küçük evimizden büyük evimize çıkmış gibi çıkarız. Bizim için ilçemizin sokakları ve ilçemiz büyük evimizi ifade eder. İnancımız gereği komşularımıza ve ilçede yaşayan tüm insanlara kardeşlerimiz gözüyle bakma gayreti içerisinde hareket ederiz.
 
Gencinden yaşlısına tüm ilçe halkının sorunlarını da bizim sorunlarımız olarak görür ve elimizden geldiğince teşkilat olarak bu sorunları çözme gayretiyle çalışmalarımızı yaparız. Biz çalışmalarımızı devlet desteği almadan kendi tasarruflarımızla yapar ve bundan dolayı da memnuniyet duyarız.
 
Bu hassasiyetimizden dolayı; insanlarımızın halini ve ilçemizin fiziki yapısını gördükçe bu ilçeyi yönetenlerin ve bu ilçede söz sahibi olanların işini gerçekten düzgün yapmadığını üzüntü içerisinde seyreder ve ne yapabiliriz derdine düşeriz.
 
YOLLAR PERİŞAN HALDE

Şimdi, ilçede tüm siyasi parti yöneticilerinin gözünün içine girecek nitelikte sorunlar var: Üçyol muhitinde oturuyorum ve sola Yeşilova tarafına giderken ve sağa çarşıya toplantılarıma giderken siyaset yapan biri olarak utanıyorum.

Yollar ve kaldırımlar bebek bekleyenlerin, yaşlıların, hastaların, engelli vatandaşların korkulu rüyası haline gelmiş. Bu sorunların yaşandığı mahallelerde, bu kadar siyasetçi varken, STK mensubu, kamu çalışanı, muhtarı varken nasıl çözüm bulunmaz hayret ediyorum. Şehir içinde çukurlardan kaçmak içinadeta zikzak yapa yapa kilometrelerce yolgiden araçlar kimsenin umurunda değil mi? Yeşilova, Tavşantepe, 28 Haziran, Kadıköy mahallelerinde oturanlar bu yolları mı hak ediyor? Bu trafiği mi hak ediyor? Bu altyapıyı mı hak ediyor? Bu kirli havayı mı hak ediyor? Yetkim olmamasına rağmen bu durumu düzeltemeyen bir siyasetçi olarak utanıyorum. Bu utancı duymayanlara da ayrıca hayret ediyorum.

GERÇEK GÜNDEMİMİZE DÖNELİM, HEPİMİZ HESAP VERECEĞİZ

İlçeninbu gibi sorunlarını çözmesi gerekenler, sorunları gündeme taşıması ve sorunları gündemden düşürmemesi gerekenler masa etrafında bir araya gelip kalkarlar, sorunları çözemezlerse burada yaşayan insanlar yetki ve güç sahibi iktidar partisinin ilçe başkanını da, o masada bulunan diğer partilerin ilçe başkanlarını da unutmazlar. 

Dolayısıyla Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı olarak diyoruz ki; Vatandaşların bizim iyi geçinmemizden çok sorunların çözülmesine ihtiyacı var. Biz masada buluşmadan da iyi geçinebilir, sağlıklı iletişim kurabiliriz. Bunun yolu da hakikatlerin konuşulmasından ve vatandaşın sorunlarının çözülmesinden geçer.

Vatandaşın gerçek sorunlarını çözme gayreti içerisinde olmayan, bunu gündeme taşımayan yetki ve söz sahibi ilçe başkanına karşı da siyaseten mücadelemizi yaparız. Bu duygu ve düşüncelerimizle tekraren saygılarımı sunuyorum.


 
Etiketler :
Yollar - perişan - halde -
13-03-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Mahalle kızı
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi