Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Medya > Bu seneki 14 Mart farklı olsun
 
Bu seneki 14 Mart farklı olsun

14 Mart Tıp bayramı nedeni ile Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yazılı açıklama yaptı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-03-2018 - 09:57

 

Vatan, Millet Davasından İsmini  Alması Onun Değerini Paha Biçilmez Yapar

Şube Başkanı Ömer yapmış olduğu yazılı açıklamada;14 Mart, Tıbbiyede eğitim gören öğrencilerin vatan, millet için başlattıkları mücadele gününün adıdır. Bir bayramın ismini vatan ve millet davasından alması onun değerini paha biçilmez yapar. Bunu gerçek anlamda idrak etmek ise hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanların boyunun borcudur. Dedi.

Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyoruz

Başkan Çeker; Fakat ne yazık ki bugün Tıbbiyelilerin ruhundan zerre kadar kendilerine nasipsiz olanlar Türk Tabipler Birliğini ellerini içine almış, terörist sevicilikte, vatan ve millet düşmanlığında sınırları çoktan aşmışlardır. Türk sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde kurucu tıbbiyeli ruhun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyoruz. Bu mücadeleyi veren hekimlerimizin yanındayız. Dedi.

Sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuştur.

Çeker;  Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Martlara hasret kaldığını hükümette, ülkemizi yönetmeye talip olan siyesi organizasyonlar ve halkımız çok iyi bilmektedir. Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle Sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuştur. Dedi.

Çalışma Hayatında Durum Vahimdir

Şube Başkanı Çeker; Taşerona kadro meselesinde bile 500 Bin kişiye kadro verilirken yıllardır devletin emrinde görev yapan ve 9 bin kişiyi aşanKamu Dışı Aile Sağlığı Çalışanları, Tıbbi Sekreterler Ve Vekil Ebe Hemşirelerimiz kapsam dışında bırakılmışlardır. Kısacası çalışma hayatında durum vahimdir. Çalışanın huzuru yoktur. Bunun önüne geçilmesi için gerekli olan temel şart, çalışanların memnuniyetlerinin arttırılmasıdır. Dedi.

Sağlık Çalışanları Çözüm İstiyor.

Çeker; Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızında açıklamalarının olması sağlık çalışanlarını memnun etmektedir. Fakat artık sağlık çalışanları çözüm istiyor. Sözlerin yerini düzenlemeler, yasal değişiklikler alsın diyorlar.  Bunun içinde bu seneki 14 Mart’ın Milat olmasını talep etmektedirler. Umarız ki bu sene 14 Mart’ta müjdeler yerine icraatlar konuşulur. Çalışanın ekonomik ve özlük haklarının iyileştiren düzenlemeler hayat bulur. Bunun aksi her ne yapılırsa çalışanları yine ümitsizliğe ve hüsrana sevk edeceğinden herkes emin olmalıdır. Dedi.

Bu Seneki 14 Mart Farklı Olsun İstiyoruz.

Şube Başkanı Çeker; Sağlık çalışanları için artık bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. 5-6 yıl önceki döner sermayelerin mumla arandığı ve çalışanın ekonomik dar boğazda olduğu bir süreçte süslü sözlerle günlerin geçiştirilmesine kimsenin tahammülü yoktur. “Ekonomik sorunlar çözülsün, Tüm çalışanlar kadrolu olsun, İstihdam artsın iş yükü hafiflesin, Mobbingve şiddet sona ersin” tüm bunlar çalışanların sloganları değil temel beklentilerdir.  Bu nedenle biz bu seneki 14 Mart farklı olsun istiyoruz. Dedi.

Temennimiz Beş Yıl Önce Verilen Sözleri Hayata Geçirilmesi

Çeker; Sağlık çalışanlarının taleplerininciddiye alındığı, sorunlarının çözüme kavuşturulmak için gayret sarf edildiği bir 14 Mart’ı hayal ediyoruz. Umarız ki devletimizi yönetenlerde bu çağrımıza kulak verirler,temennimiz beş yıl önce verilen sözleri hayata geçirilmesi ve bu sene 14 Mart’ı sağlık çalışanları için gerçek anlamda bir bayrama dönüştürürler. Bu temennilerle tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamızı diliyorum.dedi. 
Etiketler :
Bu - seneki - 14 - Mart - farklı - olsun -
14-03-2018
Medya
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi