Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-12-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > O Başkanı Cumhurbaşkanı’na şikayet ettiler
 
O Başkanı Cumhurbaşkanı’na şikayet ettiler

Cedit Mahallesi sakinleri Kentsel Dönüşüm Projesi’ne yönelik öfkelerini kaleme alarak mektup yoluyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la paylaştılar. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-03-2018 - 15:24

 

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen o mektubun içeriği: 
 
Sayın Cumhurbaşkanım; Kocaeli İzmit Cedit Erenler Kentsel dönüşüm projesinde halka büyük mağduriyet Yaşatılmaktadır. Kentsel dönüşüm kapsamında 126 221 m2’lik  arazimiz depremde hiçbir evin hasar görmemesine rağmen,  değil hasar çatlak bile olmamasına rağmen, Kocaeli’nin en düzgün mahallelerinde biri olan 60 yıllık muhitimizi rantı çok büyük olduğu için ve İzmit’in tam merkezinde bulunan yerimiz 15.06.2015 tarih ve 2015/7858 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında ‘Riskli Alan’ ilan edilmiş ve 10.07.2015 tarih ve 29412 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
 
İzmit AK partili Belediye Başkanımız Nevzat Doğan Bey tarafından tüm mahallemizi toplayarak binlerce kişinin önünde ve kameralar ve medyanın önünde bizler şu vaade bulunmuştur;

•         Hiç kimse mağdur olmayacak,
•         Geri ödeme olmayacak,
•         Herkese bulunduğu yerden ve komumdan ev verilecek,
•         Kimin kaç adet, kaç m2 dairesi var ise aynısı verilecek…
 
NOT: Birde konuşmasına şunu ilave etmiştir bu dönemden sonra ben olmayacağım haberiniz olsun. (yani bunun siyaseten anlamı başınızın çaresine bakın ben yokum artık demektir.)
 
SÖZÜ VERİLMESİNE RAĞMEN VERİLEN SÖZLER TUTULMAMIŞTIR.
 
Mevcut durumda 1180 civarı hak sahibi var iken 126 dönümlük yere 1400 konutluk bir proje yaparak en büyük hata yapılmıştır.
 
Hak sahiplerine verilen teklif Mahalle sakinleri arasında yerel yönetime, siyasi yönetime ve idari yapıya olan güveni sarsmış ve nefret söylemleri gelişmeye başlamıştır.
 
%90 alt gelir mensubu olan mahalle sakinlerine verilen örnek teklif aşağıdadır;
 
168m2 Tapulu Arsasının içinde 4 adet 3+1 90 m2 dairesine verilen mağduriyet teklifi ise belediyenin belirleyeceği konumdan kura ile belirlenecek 4 adet 72 m2 daire  ve  bu daireleri alabilmemiz için daire başına 95ninTLX4= 380 tl Öder isek daireleri alabileceğimiz şeklindedir.
 
Şimdi soruyorum değil 380 bin TL bizim mahallemizde 100 bin TL olan bu mahalleyi terk eder.
Bizlerin en büyük zenginliği komşulugumu,  her Cuma kadınlarımızın yaptığı Cuma okumaları, Yardımlaşmamız , Çocuklarımızın arkadaşlıkları, düğünlerimiz ve cenazelerimizdir….

Bir evde pişen yemek en az 4 komşuya verileri, Çocuğumuz eline bir şey alıp dışarıda yemez çünkü ihtiyacı olan görür çanı çeker. Ölenin evine yemek taşınır, Kandillerde tüm mahalle çocuklarına ziyafet çekilir, hediyeler verilir, Bayramlarda el öpülür.Yaşlı ve bayanların eve kadar çantası taşınır…..vs
 
Bu yukarıda saydıklarım bizlerin eğitim müfredatında olmayan Milletimizi Millet yapan değerlerdir…..belkide geleceğimizi yeniden inşa edecek gençlerin yetişeceği yerlerdir.
 
Bu saydığım zenginlikler sizlerin ve bilhassa   AK partili Belediye Başkanımız Nevzat Doğan Bey gözünde hiç hükmü olmayabilir fakat bizleri bizler yapan değerlerdir, Buralarda kavga gürültü olmaz asayiş mahallenin delikanlıları ile sağlanır. Annelerin gözü arkada kalmaz delikanlılık raconuna ters işler yapılmaz işte böyle bir mahalleyi yok etme projesine dur demenizi  ve gerekli soruşturma ve incelemenin yapılmasını arz ederim. 


 
Etiketler :
O - Başkanı - Cumhurbaşkanı’na - şikayet - ettiler -
14-03-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi