Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 21-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Çayırova Belediyesi, denetimi engeldi mi?
 
Çayırova Belediyesi, denetimi engeldi mi?

CHP’liler Çayırova Belediyesi’nin denetimi engellediği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 25-03-2018 - 13:45

 

Çayırova Belediyesinde 5393 sayılı Belediyeler kanunun 24. Ve 25. maddeleri, Belediye çalışma yönetmeliğinin 22. maddesine istinaden, belediyede 2017 yıl hesaplarını incelemek üzere seçilen denetim komisyonun görev süresini tamamlaması nedeniyle yazılı basın açıklaması yapan CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, denetim komisyonu 45 gün süren denetim görevini tamamladı. Denetim komisyonu yasa gereği denetim süresi içerisinde kendilerine tahsis edilen denetim odasında, denetim görevini yerine getirmekle görevli olup bu süre içerisinde talep ettikleri evrak ve dosyalar ilgililer tarafından geciktirilmeden denetim odasına getirilmek zorundadır. 
 
Ancak denetim komisyonunda partimiz adına görev yapan Belediye Meclis üyemiz Halis Koç’un hiçbir talebi yerine getirilmemiş denetim görevini yerine getirmesi engellenmiştir. Yaşanan bu olumsuzluklar sesli ve görüntülü olarak izlenen denetim odası kayıtları ile meclis üyemiz tarafından yapılan yazılı başvuru dilekçeleri ile sabittir.  Komisyon üyemizin denetim görevini yapması açıkça engellendiğinden suç duyurusunda bulunduk.

MECLİS ÜYESİ KOÇ’ DANSAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Belediye meclis ve denetim komisyonu üyesi Halis Koç ,da yaptığı açıklamada, kamu kurumları, adil, şeffaf ve hesap verebir olmalıdır. Ancak Çayırova belediyesini yönetenler bunlardan uzak denetim görevimizi engellemek için birim amirlerine verilen talimatlarla istediğimiz evrakları denetim odasına getirmemiştir. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin talimatları ile hareket ederek hangi evrakları getirip getirmemelerinin talimatını Başkandan almıştır. Yapılan bu uygulama yasaya açıkça aykırıdır kabul edilmesi mümkün değildir.Tüm bu yaşanan olumsuzluklara sessiz kalmamız mümkün değildi, İlçe Başkanımız ve belediye meclis üyelerimiz ile Cumhuriyet Başsavcılığına,belgeleri ile başvurarak suç duyurusunda bulunduk ve  sorumluların cezalandırılmasını talep ettik dedi.


 
Etiketler :
Çayırova - Belediyesi - - denetimi - engeldi - mi? -
25-03-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi