Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-03-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Şoförler adına önemli çağrı!
 
Şoförler adına önemli çağrı!

Gölcük Şoförler ve Otomobilciler Odası Basın Sözcüsü Recep Yaşar, sorun ve sıkıntıları dile getirmek adına ilimizdeki odaları ve meslek kuruluşlarını birlik olması konusunda çağrı da bulundu. Yaşar ayrıca, taşımacılık sektöründe yaşanan haksız rekabeti dile getirip, ÖTV indiriminin kapsamının genişletilmesini istedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-03-2018 - 13:48

 

Gölcük Şoförler ve Otomobilciler Odası geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yapmış, bu genel kurul sonrasında da ilçemizin tanınan ve sevilen isimlerinden birisi olan Recep Yaşar, yönetime girmişti. Yapılan görev dağılımı sonrasında Yaşar, basın sözcülüğü görevini üstlendi ve ilk açıklamasını da gazetemize yaptı. Yaşar öncelikle Gölcük Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak sorun ve sıkıntıların dile getirilmesi noktasında herkese kapılarının açık olduğunu, bundan sonra daha aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. 

“ODALARI  VE MESLEK KURULUŞLARINI BİRLİK OLMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Sektörün sıkıntıları üzerine önemli açıklamalar yapan Recep Yaşar şunları söyledi: Taşımacılık sektörünün çok ciddi sorunları var. Bu sorunları öncelikle üstesinden gelmek için diğer oda ve kuruluşlarla birlik sağlanmalı. Öncelikle ben sizin aracılığınız ile diğer odalara ve Kocaeli Odalar Birliğine seslenmek istiyorum, sıkınıtıları ve sorunların üstesinden hep birlikte gelebilir, sesimizi daha gür duyurabiliriz. Bu konuda önümüzde ki süreçte mutlaka tek ses olmak gerekiyor. Eğer bunu başabilirsek yetkililerle görüşüp sorunların çözümü noktasında daha daha ciddi adımlar atmayı hedefliyoruz” dedi. 

“HAKSIZ REKABET VAR”

Belediyenin yaptığı taşımacılık ile bizim yaptığımız taşımacılık arasında haksız rekabet var diyen Yaşar, bu konuda ne yazık ki, esnafımız düşünülmüyor. Bugün belediyeler 1 TL’ye aldıkları doğalgaz ile yolcuları taşırken, biz 5 TL’lik mazot ile taşıyoruz. Giderlerimiz çok yüksek ve ayakta duracak gücümüz kalmadı. Doğalgazlı araçlara geçmek istiyoruz ama maliyetler bu noktada önümüzü tıkıyor. Bugün  yeni bir minibüs en az 300 bin TL. Bu kazançlarla ve maliyetlerle bu araçları alma imkanımız yok. Eğer bizede indirimli yakıt imkanı sağlanırsa, zam istemek durumda da kalmayız, vatandaşlarımızı uyguna taşırız” ifadelerini kullandı.

“ÖTV İNDİRİMİNİN KAPSAMI GENİŞLETİLMELİ”

Açıklamasına devam eden Yaşar ayrıca şunları söyledi: “Bugün taksiciler için devletimiz ÖTV indirimi uyguladı. Bir çok taksici arkadaşta çok uygun maliyetlerle araçlarını yeniledi. Biz bunun yolcu taşımacılığında kalitenin artması için kapsamının genişletilmesini istiyoruz. Eğer bu yapılırsa bizlerde araçlarımızı yeniler ve taşımacılıkta kaliteyi arttırırız. Hatta doğalgazlı minibüslere geçer o zaman maliyetlerimiz de düşer ve haksız rekabet bir nebze de olsa ortadan kalkar. Bir başka önemli konu daha var o da belediye incir çekirdeğini doldurmayacak ufak sebeplerden şoförlere  cezalar kesiyor. Bu cezaları ödeme imkanı olmayan şoförlerde büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu konuda daha esnek olunmalı” diyerek açıklamasını tamamladı. 


 
Etiketler :
Şoförler - adına - önemli - çağrı! -
28-03-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi