Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kartepe’de 2017 yılı bütçesi onaylandı
 
Kartepe’de 2017 yılı bütçesi onaylandı

Kartepe Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısının II’nci birleşiminde 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı görüşülerek karara bağlandı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-05-2018 - 09:14

 

Kartepe Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci birleşimi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis oturumuna Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan oy çokluğu ile gelen 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı maddesi görüşülerek karara bağlandı. 
 
BAŞKA BELEDİYE YOK
 
Meclis oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen raporun okunması sonrasında CHP tarafından 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı maddesine verilen şerh raporu okundu. CHP tarafından yapılan eleştirilere Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez cevap verdi. Başkan Üzülmez “Yapılan eleştirilere baktığınız zaman son 4 yıldır her bütçe kesin hesap görüşmelerinde aynı şeyleri söylüyorum. İddia ediyorum gelir ve gider bütçesinde bu kadar yüksek gerçekleştirme oranı başka bir belediye varsa kıyaslama yapalım” dedi.
 
BELEDİYE BÜTÇESİNDEN KARŞILANMIYOR
 
“Sosyal yardım ve kültür hizmet alımları ihaleleri canlı yayında verilmektedir ve öncesinde tüm ihale duyurularımız basın kanalıyla da yapılmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “İhalelerimizin hepsi açık ve şeffaftır. Herkes katılabilir. Konser, geziler gibi keyfi harcamalar olduğu söyleniyor. Ülkemizin son 4 yılda yaşadığı gelişmelere bir bakalım. 15 Temmuz’u yaşadık. Unutulmuş Değerler Festivali’nde bir kez konser düzenlendi. Hatta siz eleştirdiniz belediye konser ekibi neden konser vermiyor diye. Konser, keyfi geziler yapılmadı. Yurt dışı gezileri veya başka etkinlikler belediye bütçesinden karşılanmadığını sizlerde çok iyi biliyorsunuz” açıklamasında bulundu.
 
MİZAHLARA KONU OLUR
 
Uluslararası düzeyde yaptığımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın takdirlerini kazanan Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali düzenledik diyen Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez “Bu festival için belediye bütçesinden herhangi bir ödenek çıkmadı. Başbakanlık ve TDBB tarafından bütçe sağlanmıştır. Sosyal yardım bütçesinin muhataplarına kullandırılmadığı söylemi ancak mizahlara konu olacaktır” şeklinde konuştu.
 
21 YENİ EV YAPILDI
 
“Bu konuda her noktasıyla örnek gösterilmesinin gururunu yaşayan bir belediyeyiz” diyen Başkan Üzülmez “Gençlere, büyüklere, kadınlara, engellilere yönelik uygulanan projeler herkesin takdirini kazanmıştır. Kadınlar Kulübümüz tarafından düzenlenen etkinliklerimiz ile kadınlarımız sosyal hayatın içerisinde gönül rahatlığı ile yer almaya başladılar. Asker ailelerine yardım edilmediği söylemi gerçek dışıdır. Asker ailelerine yardım yapan tek belediyeyiz. 21 tane yaşanacak durumda olmayan vatandaşlarımıza sıcak bir yuvaya kavuşturduk” ifadelerini kullandı.
 
UMRE’YE GÖTÜRDÜK
 
Kartepe Belediyesi dediğiniz zaman “Alo Evlat Projesi”ni herkes soruyor ve konuşuyor diyen Başkan Üzülmez “İnancımızı, kültürümüzü varlığımızı borçlu olduğumuz atalarımıza, büyüklerimize yarenlik, evlatlık, dostluk, torunluk yapıyoruz. Büyüklerimize devletimizin gücünü gösteriyoruz. İsteklerini yerine getiriyoruz. Gelen talepler sonrasında Umre’ye götürdük. Umre’ye götürdüğümüz büyüklerimizin bütçesi şahsım ve dostlarımız tarafından karşılandı. Yaptıklarımızı biliyorsunuz, eleştirmeniz gerektiğini de biliyorum ve saygı duyuyorum. Muhalefete malzeme vermeyen yönetim şeklimizin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.          
 
SON TEKNOLOJİ ARAÇ FİLOSU
 
“Kartepe Belediyesi’nde hırsızlık yapıldı, rant sağlandı, vatandaş kayrıldı veya proje üretemedi diyen bir eleştiri yok çok şükür” diyen Başkan Üzülmez “Yatırım bütçemiz yüzde 46 seviyesindedir. Kartepe Belediyesi’nin garajı yenilendi. Dünya genelinde ilçe belediyeler ile karşılaştırdığınız da bizim araç filomuz hepsinden daha iyi durumdadır. Teknolojik makine ve tesisatlar alınmıştır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 2017 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı yapılan oylama ile oy çokluğu ile kabul edildi. 


 
Etiketler :
Kartepe’de - 2017 - yılı - bütçesi - onaylandı -
14-05-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi