Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 17-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Başkan, hamur açtı, gözleme yaptı
 
Başkan, hamur açtı, gözleme yaptı

Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nun Bahar Şenliği’ne katılan Başkan Karaosmanoğlu, öğrenci velisi kadınlarla hamur açıp, gözleme yaptı ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 16-05-2018 - 12:34

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, halk oyunları ve spor gösterileriyleOkuryazarlık Seferberliğininbelge töreninin yapıldığı Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nun bu yıl ikincisini düzenlediğiBahar Şenliğine katıldı. Köy Müzesi ve Kültürümüz Sergisi,Milli İrade Köşesi, Satranç ve Akıl Oyunları Salonu ve Z-Kütüphane’nin açılışını da gerçekleştiren Karaosmanoğlu, Resim Sergisi’ni de gezdi. İzmit Kaymakam’ı Ersin Emiroğlu’nun da yer aldığı etkilinlerde bir konuşma gerçekleştiren Karaosmanoğlu, “Yarbay Refik Cesur İlkokulu idarecilerini, öğretmenlerini ve Okul Aile Birliği’ni yürekten kutluyorum. Gönüller bir olunca ortaya ne güzel eserler ve hizmetler ortaya çıkıyor. Çocuklarımızın ufuklarını açmayı ve geçmişe yolculuk yapmalarını sağlayan Bahar Şenliği, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine de katkı sunmaktadır” dedi.
 
“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARINA DİREKT ETKİ EDECEKTİR”

Ülkemizin kurucusuGazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Din-Vatan-Millet uğruna hayatlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerin ve “Kudüs'te yaşanan saldırılar ile bu saldırılar sonrası yaşanan katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, tüm şehitleri saygıyla anmak için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Yarbay Refik Cesur İlkokulu Bahar Şenliği’nde konuşmasını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımıza hoş bir vakit geçirmek ve öğretmen-veli-öğrenci bağlarını güçlendirmek, geçmişle günümüz arasında köprü kurmak amacıyla hazırlanan bu sosyal projeyi çok önemsiyorum. İnanıyorum ki; ortaya çıkan enerji öğrencilerimizin başarılarına direkt etki edecektir” ifadelerini sarf etti. 
 
“KÜTÜPHANEMİZ ÇOK ÖNEMLİ BİR İHTİYACA CEVAP VERECEK”

Yarbay Refik Cesur İlkokul Müdürü Kerim Öz’den verilen eğitim hakkında bilgi de alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ile birlikte okulu gezerek faaliyete giren Satranç ve Akıl Oyunları Salonu ve Z-Kütüphane’nin açılışını da gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği töreninin de yapıldığı Bahar Şenliği’ndeokuma yazma öğrenen vatandaşlara da belgeleri verildi. Yarbay Refik Cesur İlkokul Müdürü Kerim Öz, Bahar Şenliklerine katılmaları ve okullarına verdikleri katkılar nedeniyle de Başkan Karaosmanoğlu’na ve Kaymakam Emiroğlu’naayrıca teşekkür etti. Z Kütüphaneyi çok beğenen ve emekleri geçen herkesi kutlayan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın zamanlarını doğru kullanmada bu kütüphanemiz çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Öğrencilerimiz kitabı sevecek ve onun renkli dünyalarında yolculuk etme şansını yakalayacak. Çocuklarımızı kitaplarla buluşturmada eğitim kadrolarımıza, yerel yönetimlere, devletimizin kurumlarına ve özellikle velilerimize büyük görev düşüyor” açıklamasını yaptı. 
 
ÇOCUKLARIMIZI SAHİPLENME HAREKETİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM

Yarbay Refik Cesur İlkokulu Müdürü Kerim Öz ve tüm öğretmenlere Bahar Şenliğive eğitimde bu güzellikleri ortaya çıkaracak fedakârlıkları yaptıkları için teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bahar Şenliği kapsamında Köy Müzesi ve Kültürümüz Sergisi ileMilli İrade Köşesi’ni de gezdi. Eğitimin azim ve kararlılıkla yapılmasının öneminde değinen Karaosmanoğlu, “Okulumuzda velilerle okul idaresinin uyumunu görmek beni mutlu etmiştir. Yarbay Refik Cesur İlkokulu’ndaki herkesin eğitimi ve çocuklarımızı sahiplenme hareketini takdirle karşılıyorum. İnşallah daha büyük güzellikler bu okulumuzda yaşanacak ve bu çocuklarımızın arasından Türkiye’nin geleceğine damga vuracak nesillerin yetişeceğine yürekten inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 
 
ÖĞRENCİLERE GÖZLEME YAPTI

Başkan Karaosmanoğlu, şenlik alanını dolaşırken öğrenciler için gözleme hazırlayan velilerle de bir araya geldi. Annelerin uzattığı oklavayla hamur açan Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler için peynirli gözleme yaptı. Kadınlar Başkan Karaosmanoğlu’nun hamur açma işinde de çok başarılı olduğunu dile getirdi. 


 
Etiketler :
Başkan - - - hamur - açtı - - gözleme - yaptı -
16-05-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi