Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Bu proje elektrik kesintisinden kurtaracak
 
Bu proje elektrik kesintisinden kurtaracak

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi’nin genişletilmesine yönelik yatırımların, sanayiciler açısından üretimde süreklilik adına büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “Bu yatırımlar devreye girdiğinde, artık elektrik kesintileri tarihe karışacak.” dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 25-05-2018 - 17:47

 

Başkan Zeytinoğlu, Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı; Tuzgölü Depolama Tesislerinin genişletilmesi için 1.2 milyar dolarlık yeni kredi sağlanmasının  bu bakımdan önemli olduğuna dikkat çekerek, sözkonusu kredi anlaşmaları kapsamında yapılacak yatırımlarla Türkiye’nin 5 milyar metreküplük dogalgazı depolayabileceğini söyledi.
 
Dünya Bankası ve Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın kuruluş amaçlarına uygun olarak Türkiye’deki altyapı projelerini finanse ettiğini, buna karşın kredi açılmasının Türkiye’ye duyulan güveni de gösterdiğini söyleyen Ayhan Zeytinoğlu bu projenin gerçekleşmesi ile Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliğinin de artacağını söyledi.
 
Doğalgaz Depolama tesisinin başlangıçta 1 milyar metreküp olduğunu, yeni yatırımlarla 5 milyar metreküpe kadar depolama kapasitesine ulaşılacağını hatırlatan Ayhan Zeytinoğlu, proje ile bir yandan çevresel yönden kömür kullanımından kaynaklanan sorunların giderileceğini, diğer yandan özellikle kış aylarında sanayiciler açısından üretim sürecinde bir tehdit olarak görülen elektrik kesintilerinin minimize edileceğini söyledi.


 
Etiketler :
Bu - proje - elektrik - kesintisinden - kurtaracak -
25-05-2018
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi