Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > 500 büyük içinde 82 Kocaeli firması var
 
500 büyük içinde 82 Kocaeli firması var

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu 2017 yılı sonuçlarını değerlendiren Ayhan Zeytinoğlu “Kocaeli bu yıl 82 firma ile Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldı. Her yıl olduğu gibi listenin en başına TÜPRAŞ yer alırken, Ford Otomotiv Sanayi ikinci oldu.” dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 30-05-2018 - 19:30

 

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu ile ilgili yaptığı değerlendirmede “2017 yılı Türkiye’nin En Büyük 500 işletmesi içerisinde, ilimizde üretim yapan 82 firma yer aldı. Her yıl olduğu gibi Türkiye’nin en büyük firması TÜPRAŞ’ı, Ford Otomotiv Sanayi izledi. Bu yıl ilk 15 firma içerisinde Kocaeli’den5 firmamızın yer aldığını memnuniyetle görüyoruz.” dedi.
 
Türkiye’nin gurur tablosu içinde yer alan en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alan 82 Kocaeli firmasını kutlayan Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı listede, firma merkezlerinin başka illerde olmasından dolayı Kocaelili firma sayısı 35 olarak görünüyor. Merkezleri başka illerde olup, üretimleri ilimizde olan firmaları dikkate aldığımızda 2017 yılında 82işletmemizin Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldığını memnuniyetle görüyoruz.” dedi. 
 
Üretimde kalite ve katma değerin önemine dikkat çeken Başkan Zeytinoğlu,  Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Kocaeli’nin Türkiye ölçüsünde ikinci sırada olduğunu belirterek “Son verilere göre Kocaeli, 105 Ar-Ge ve 10 Tasarım Merkezi ile Türkiye sıralamasında İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Türkiye genelindeki her 10 Ar-Ge ve Tasarım merkezinin birinin ilimizde yer aldığını memnuniyetle görüyoruz.  Bugün itibariyle baktığımızda Türkiye’nin en büyük 500 firması içerisinde yer alan 82 firmamızın da 23’ünün, yani dörtte birinin Ar-Ge merkezi olduğunu görüyoruz. Bu sayının artması için çaba sarf ediyoruz.” dedi.
 
KSO Meclisi’nin Türkiye’nin en büyük firmalarını barındırdığını ifade eden Ayhan Zeytinoğlu, 72 üyeli Oda Meclisi’nin seçilen şirketler itibariyle Türkiye’nin en güçlü ‘Oda Meclisi’ olduğunu belirterek,  “Yeni dönem Oda Meclisimizin Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içinde yer alan 14kuruluşunKocaeli Sanayi Odasına ayrı bir güç kattığınıdüşünüyorum.” açıklamasını yaptı.


 
Etiketler :
500 - büyük - içinde - 82 - Kocaeli - firması - var -
30-05-2018
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi