Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Özgür Özel ile Gebze ve Derince TAMAM!
 
Özgür Özel ile Gebze ve Derince TAMAM!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katılımı ile Derince ve Gebze’de düzenlenen mitinglerine vatandaşlar yoğun yağışa rağmen akın etti, iki ilçede alanlar ‘Tamam’ sesleri ile inledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 18-06-2018 - 10:14

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli’de cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin gerçekleştirdiği mitingin ardından partinin Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katılımı ile Derince ve Gebze ilçelerinde mitingler düzenledi. Vatandaşların yoğun yağışa rağmen akın ettiği ve milletvekili adaylarının da tanıtıldığı mitinglerin ilk durağı Gebze Cumhuriyet Meydanı oldu. Vatandaşlar şemsiye ve yağmurlukları ile miting alanını doldurarak yağmur altında ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Hak, hukuk, adalet’, ‘Türkiye’ye Güvence Muharrem İnce’, şeklinde coşkuyla sloganlar attı.
 
YOĞUN KATILIM
 
CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl Yönetim Kurulu üyeleri, partinin milletvekili adayları; Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hurriyet, CHP Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Prof. Dr. Muhip Kanko, Av. Anıl Acurman, Ebru Küçükaydın, Yeşim Akpınar, Av. Orkun Utkubaş, Dr. İsmail Demir, Ali Güneş, Tuğman Kayalı, Nilgün Sezer Aydın, Av. Zeynep Çiğdem Canbaz, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve partinin neferliğini üstlenen bir çok isim programda hazır bulundu.
 
TEK KİŞİ İKTİDARINA KARŞIYIZ
 
Programda konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, ev sahipliğini üstlendikleri mitinge yoğun yağışa rağmen katılım sağlayan herkese teşekkür etti.Yılmaz’ın ardından katılımcılara hitap eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Alanı dolduran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz hiç kimseyi ayırım yapmaksınız kucaklıyoruz. Önümüzde zor bir süreç var. Ülkemiz büyük bir gerginliğin içine sürüklenmeye çalışılıyor. Ancak biz her zaman hakkı, hukuku, adaleti, demokrasiyi, parlamenter sistemi savunmaya, tek kişinin kararları ile ülkemizin yönetilmesine karşı durmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet’in kurucusu olan partimizi asla ayrıştırıcı söylemlere izin vermeyecektir” diye konuştu.
 
DEPREMİN ŞİDDETİ 24’ÜNDE
 
İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, ülkenin geleceğinin 24 Haziran seçimlerine bağlı olduğunu belirterek, “Artık ette koktu, tuzda koktu. Hala birileri din üzerinden siyaset yaparak rant sağlamaya çalışıyor. İbadethanelerimizi de bu anlayışla kirlettiler. Defalarca Diyanet İşleri Başkanlığı’na çağrıda bulundum. Siyasi partilerin siyaset yapacağı yerler buralar değildir. Buna müsaade etmeyin dedim. Ancak bu siyasete izin vermeleri yetmedi aynı zamanda diyanet işleri mensupları kendi görevlerinin dışında tıpkı yüksek yargıda olduğu gibi, askere yaptıkları operasyondan sonra olduğu gibi bunlarda tek bir siyasi partiye çalışmaya başladı. Ne yaparsanız yapın, fay hatları kırıldı. Depremiz şiddetini 24’ünde biz bile kestiremiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
BASKIN SEÇİM KUMPASI
 
CHP Grup başkanvekili Özgür Özel ise, “Kocaeli’de bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Sanayinin başkenti diye anılan bu koca şehrin çektiği sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Herkes rant peşinde. 16 yıldır içinde çimento olmayan bir tek projeleri yok. Her şey yolunda diyorlar, diğer yandan kendi hatalarını bizim üzerimize yıkarak prim yapmaya çalışıyorlar. Biz bunca sene muhalefetteydik.Erdoğan hep ‘Neden erken seçime gidelim, erken seçim istemek vatan hainliği’ diyordu. Şimdi bırakın erken seçimi acele baskın bir seçim yapıyorlar. İşler yolunda ise niye 24’ünde seçim var? Türkiye erken seçim ile değil baskın seçim kumpası ile karşı karşıya kaldı” dedi.
 
ONU ÇILDIRTAN ADAY
 
Özel konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Sarayın bir hesabı vardı. 3 yönde sıkıntı yaratmak istiyordu. Yetkiyi kapıp 5 yıllığına da kaçmak istiyordu. Yaklaşan krizi durduramadığı, dövizi, yükselen Euro'yu, doları, faizi, enflasyonu görüyor. Kriz gelmeden bir kaptı kaçtı yapmak istiyordu. Bu hesap sarayın hesabıydı. Ama bu hesabın karşısında hesap uzmanı olan ve bu hesabı bozan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Onun kolay kolay tahmin edebileceği bir adayı değil, ama ilan edilince onu çıldırtacak adayı göstereceğiz dedik. Yalova'nın evladı, bir kamyoncunun oğlu, köy çocuğu, namuslu bir devlet memuru, çalışkan bir öğretmen, acar, korkusuz bir milletvekili. Halkın, milletin adayı Muharrem İnce oldu adayımız. O günden bu güne kendisi yani saraydaki beyefendi çıldırıyor. 
 
DEVLETE TERÖR ÖRGÜTÜ YERLEŞTİRDİN
 
Atatürk kısa yaşadı, biraz daha yaşasa Türkiye süper güç olacaktı. Atatürk’ün vasiyetinden sapanlar var. 900 tane KİT yaptı. Bunların hepsini bu hayırsız evlat, evlat demeye dilim de varmıyor ama bu hayırsız evlat gibi adamlar sattılar, sattılar yediler. Kenara bir toplu iğne koymadılar. Başta Türk Telekom, rafineriler gibi stratejik yerler ve yüreğimizi yaktı o şeker fabrikaları. 24 Haziran'da geleceğiz hepsini çatır çatır geri alacağız, söz veriyoruz. 16 yılın son 4 yılı bütün yetkiler elinde. Her türlü yetkiyi kullandın. Yaptığın tek şey devletin damarlarından beynine kadar bir terör örgütünü yerleştirdin. Başka bir şey yapmadın. 
 
MİLLETİN KENDİ HAKKINI ALMA SEÇİMİ
 
Tayip Erdoğan hep şunu söylerdi, 'Neden erken seçime gidelim. Erken seçim demek bir hükümetin yönetme kabiliyetini elinden kaybetmesi demektir. Yazar kasalar mı atılıyor. Erken seçim istemek vatan hainliği' diyordu. Şimdi bırakın bir erken seçimi acele bir baskın seçim yapıyorlar. Herkese sormak lazım, işler yolundaysa 24'ünde niye seçim var Eğer işler yolunda değilse aynı adamı niye tekrar seçelim Onun yerine ülkeyi bu hale getiren tek adam heveslisi birinin yerine, yani artık devletin adayının dönüşmüş birinin yerine milletin adayını seçeriz. Hepimiz rahat ederiz. Bugün geldiğimiz noktada devletin adayı ile milletin adayı yarışır durumdadır. Bu seçim milletin kendi hakkını alma seçimidir. Çıkmış onun da paşasıyım, bunun da paşasıyım diyor. Paçasından rezillik akıyor, millete paşalık taslıyor.
 
İKİ KERE İKİ BEŞ DESE İNANACAKLAR
 
Bakın bugün Erdoğan Gebze’ye gelse dese ki ‘İki kere iki, beş eder’ bunların Gebze ilçe başkanı bu miting alanına çıkıp , ‘Reisimiz kerat cetvelindeki büyük yanlışı gördü. Büyük oyunu bozdu . İki kere iki, bundan sonra beştir’ der. Yandaşı olan tüm medya ‘Reisten matematiğe büyük katkı’, ‘Yıllardır doğru bilinen hatayı Erdoğan düzeltti’ diye başlıklar atarlar. Bu kadar gözlerini kapamış, bu kadar kula kulluk etmeye razı, bu kadar düşünmeden tartmadan her şeye inanan vakti gelince de ‘Kandırıldık’ diyen bir kitle var. Bizler bu gidişata dur diyeceğiz” Özel konuşmasının ardından CHP Kocaeli 27. Dönem milletvekili adaylarını sahneye davet ederek, Gebzeliler’den 24 Haziran seçimleri için ‘Tamam’ sözü aldı. 
 
DERİNCE ‘TAMAM’ DEDİ
 
Gebze mitinginin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yenikent Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Özel’in öncesinde mitinge ev sahipliği yapan Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Herkesi bu bayram gününde sevgi ile selamlıyorum. Bu birinci bayramımız. Ancak ikinci bayramın ne zaman olacağını hepimiz biliyoruz. 24 Haziran akşamı birlikte bu güzelliği yaşayacağız. 16 yıldır bu iktidarın bu hale getirdiği Türkiye 24 Haziran günü ‘Yeter’ diyecek, ‘Tamam’ diyecek” dedi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Derinceliler tarafından coşku ile karşılandı. Gebze’deki konuşmasını burada da sürdüren Özel hitabının ardından milletvekili adaylarını sahneye davet etti, Derincelilerden 24 Haziran için ‘Tamam’ sözü aldı.


 
Etiketler :
Özgür - Özel - ile - Gebze - ve - Derince - TAMAM! -
18-06-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi