Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Sicil kaydında son gün 1 Temmuz
 
Sicil kaydında son gün 1 Temmuz

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sanayi sicil kayıtlarının 1 Temmuz tarihine kadar yaptırılması gerektiği kaydedildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-06-2018 - 12:27

 

Belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürü Muhammet Ergin, işyeri açma ve çalışma ruhsatı konusunda bazı değişiklikler yapıldığını belirterek “ Bilişim teknolojisi ve yazılım üreten işletmeler Sanayi Sicil Kanunu kapsamına alınmış olup bu işletmelerin sanayi siciline kayıtları yapılacaktır. 
 
İNTERNETTEN
 
Bu nedenle  kanun kapsamındaki imalat yapan işletmeler ile yazılım yapan işletmeler dahil İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatı alırken Sanayi Sicil Kayıt Belgesi talep edilecektir. Sanayi Sicil Kayıt işlemleri “ sanaysicil.sanayi.gov.tr” adresinden kullanıcı ve şifre oluşturduktan sonra başvuru evraklarını Kocaeli Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne iletmeleri gerekmektedir. 1 Temmuz 2018 tarihine kadar kayıt yaptırmayan işyerlerine idari para cezası uygulanacaktır” dedi. 
 
SANAYİ SİCİL KAYIT BELGESİ BAŞVURU EVRAKLARI
 
Sanayi Sicil Belgesi istediğine dair dilekçe, kuruluşa ait Ticari Sicil Gazetesi (varsa adres ve unvan değişikliği gazeteleri), kapasite raporu, firma micro işletme ise; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin niteliği hakkında bilgi beyannamesini doldurması ve kapasite raporu beyanında bulunması gerekir. (Micro işletme; on (10) kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 3  milyon Türk Lirasını aşmayan işletmelerdir.) 
 
AVANTAJLARI VAR
 
Muhammet Ergin, sanayi sicil kaydı yaptıranların önemli avantajlar elde ettiğini de hatırlatarak “ belgeyi alanlar elektrik faturalarını sanayi abonesi tarifesinden öderler. Ayrıca üretime yönelik elektrik kullanımlarından TRT payı da ödemezler. İhraç kaydıyla mal teslimlerinde KDV Tecil Terkin işlemlerinden faydalanarak KDV ödemezler. Kamu İhale Kanununda yer alan yerli isteklilerin belirlenmesinde avantajlıdırlar. Kamu kurum ve kuruluşlarının sağladığı desteklerden yararlanırlar” şeklinde konuştu.


 
Etiketler :
Sicil - kaydında - son - gün - 1 - Temmuz -
29-06-2018
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi