Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 17-02-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kredi çekecekleri ilgilendiren düzenleme
 
Kredi çekecekleri ilgilendiren düzenleme

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası`nın Banka Kredileri Eğilim Anketi`ne ilişkin değerlendirmesinde, bankaların, ikinci çeyrekte tüm kredi türleri için uyguladıkları standartları sıkılaştırdığı belirtildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 06-07-2018 - 17:04

 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın, bankaların 2018'in ikinci çeyreğine ilişkin  değerlendirmeleri ve üçüncü çeyreğe dair beklentilerini içeren Banka Kredileri  Eğilim Anketi'nin sonuçları ve değerlendirmesi yayımlandı.
 
Ankete ilişkin yapılan değerlendirmede, bankaların, 2018 yılının  ikinci çeyreğinde tüm kreditürleri için uyguladıkları standartları  sıkılaştırdığı belirtilerek, "Türk Lirası cinsinden açılan krediler için  uygulanan standartların bu dönemde sıkılaşmaya başladığı, yabancı paracinsinden açılan krediler için ise sıkılaşmanın artarak devam ettiği görülmektedir."  denildi.
 
2018 yılının üçüncü çeyreği için beklentilerin, bütün kredi türlerinde  standartların sıkılaştırılmaya devam edeceği yönünde olduğu kaydedilen  değerlendirmede, işletmelerin kreditaleplerinin genel olarak azaldığı  bildirildi.
 
Değerlendirmede, yılın ikinci çeyreğinde, Türk lirası cinsinden açılan  kredi talebinde artışın zayıflayarak, yabancı para cinsinden açılan kredi  talebinde ise azalışın güçlenerek devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:
 
"Bankaların yılın üçüncü çeyreğine ilişkin beklentileri ise Türk  lirası cinsinden açılan kreditalebindeki artışın hızlanarak, yabancı para  cinsinden açılan kredi talebindeki azalışın ise zayıflayarak devam edeceği  yönündedir. Bir önceki döneme göre bireysel kredi türlerinden konut kredi  talebindeki azalışın zayıflayarak, taşıt kredi talebindeki azalışın ise  güçlenerek devam ettiği, diğer kredi talebinde ise azalış başladığı  görülmektedir.
 
"Bankaların fon sağlama imkanlarının gelişimi incelendiğinde, yılın  ikinci çeyreğinde yurt içi ve yurt dışı fonlama koşullarındaki sıkılaşmanın  güçlenerek devam ettiği vurgulanan değerlendirmede, 2018 yılı üçüncü çeyreği için  bankaların beklentilerinin söz konusu eğilimin devam edeceği yönünde olduğu  bildirildi. 


 
Etiketler :
Kredi - çekecekleri - ilgilendiren - düzenleme -
06-07-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi