Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-07-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Oda ve borsa üyelerine, e-ticaret için büyük fırsat
 
Oda ve borsa üyelerine, e-ticaret için büyük fırsat

Üyelerinin ihracat hacimlerinin arttırılmasına, çağın gerekliliklerine paralel olarak değişen ticaret konjoktürüne adapte etmek yoluyla gayret eden, hayata geçirdiği projelerle henüz ihracat yapmamış üyelerini dış ticaret ile tanıştıran ve elektronik ticaretin gelişmesi için de etkin çalışmalar yürüten Gebze Ticaret Odası, TOBB öncülüğünde, Vakıfbank ve Alibaba.com işbirlikteliğindehayata geçirilmeye hazırlanan bir projeyi daha üyeleriyle buluşturmaya hazırlanıyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 09-08-2018 - 12:15

 

Proje kapsamında TOBB, Vakıfbank ve Alibaba.com’un Türkiye’de tek iş ortağı olan E-Globerfirması arasında imzalanan protokolle; TOBB’a bağlı oda/borsa üyesi işletmelere, dünyanın en büyük işletmeler arası elektronik ticaret web sitesi olan, 190 bölge ve ülkede, 260 milyondan fazla kayıtlı üyesiyle 11 farklı dil seçeneği sunan Alibaba.com’ a üye olma, platform üzerinde mağaza açma, ürünlerini teşhir etme ve tüm dünyadaki firmalardan siparişler alarak yeni pazarlara erişme ve ürünlerini satma imkanı sunulmuş olacak.

İhracatçı veya ihracat yapma potansiyeli olan tüm tüzel kişi ve ticari işletmeleri kapsayan, oda/borsa üyelerininAlibaba.com’ a 1 yıl süre ile ücretsiz üye olma fırsatına erişecekleri, bir yıllık üyelik bedelinin %80’inin Ekonomi Bakanlığı, %20’sinin ise Vakıfbank tarafından karşılanacağı kampanyanın detayları; Gebze Ticaret Odası tarafından Eylül ayında ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerinin de katıldığı bir toplantıyla üyelerine aktarılacak.

İşletmelerin E-Ticaret sistemine uyum sağlama süreçlerinin hızlandırılmasının hedeflendiği ve Gebze Ticaret Odası üyelerinin de yoğun ilgi göstereceği düşünülen bu projeyle; işletmelerinsürdürülebilir kalkınmanın en temel unsurlarından olan ihracat sürecine ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaları planlanıyor.


 
Etiketler :
- Oda - ve - borsa - üyelerine - - e-ticaret - - için - büyük - fırsat -
09-08-2018
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi