Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Sokaklarda gezemezler
 
Sokaklarda gezemezler

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci son dönemde basın kuruluşlarında ve kamuoyunda sıkça gündeme gelen konulara ilişkin Sosyal Tesisler'de bir basın toplantısı düzenledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-08-2018 - 12:20

 

Basın toplantısına Çayırova Belediye Başkanı Demirci'nin yanısıra Belediye Başkan Yardımcııları Orhan Keskin, Mustafa Malkoç ve Devrim Yılmaz ile birlikte Çayırova Ak Parti Kadıın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez ve Ak Parti Çayırova Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler'de yer aldılar. Belediye Başkanı Demirci basın toplantısında yaptığı açıklamalarda, "Seçime kısa bir süre kaldı. Hem seçim öncesi sizlerle bir hasbihal yapalım hem de kamuoyunda konuşulan konularla ilgili birinci ağızdan bir açıklama yapalım istedim. Yanlış ve alakasız konuların, bitmiş olayların ısıtılılarak tekrar gündeme getirlmesini açıkcası anlamış değilim. En basitinden Refik Tartar meselesi. Bu meselede ne var anlamadım. 20 senedir çözemediğimiz tapu sorununun çözülmesini sağlarken, eski başkan yardımcım Tartar, adamın birinden arsa almış kıyamet koptu. Burada 2 Bin metrekare bir yer almış. Hepsi hisseli yerler. Çayırova'da 40 dönüm yer alan adam Türkiye'nin en zengin adamı olur. Uygulama yapılan bir yerden yer alması bana göre etik değildi. Ben kendisini görevden aldım. Konuyu etik kuruluna gönderdik. İçişleri Bakanlığı'ndan müfettişler geldi. 15 gün boyunca inceleme yaptılar." sözlerine yer verdi. Müffetiş raporunu Belerdiye Başkan Yardımcısı Mustafa Malkoç basın mensuplarına okuyarak, soruşturmaya yer olmadığına dair kararı aktardı. 
 
ONLARIN YAKASINDAN DÜŞMEYECEĞİM
 
Belediye Başkanı Demirci müfettiş raporunun okunmasının ardından açıklamalarına devam etti. Demirci, "Yanlış yapanı affetmem. Konu etik değil ve kendisini görevden aldım. Ama suçlumu değil. 2007, 2008 ve 2014 yılından alınmış arsalar. Yazıklar olsun. Çayırova'nın kaderini değiştiren adamlar bunlar. Bunu CHP İlçe Başkanına söylüyorum.  Benimde elimde bir sürü CHP dönemine ait belgeler var. Peşkeş çekilmemiş yer akalmamış. Hangi vekilleriniz hangi belediye başkanlarınız var bu peşkeşlerin içinde. Türkiye gündemine asılsız ve çarpıtılarak yansıttıkları konuyla bizi gündeme getirmek adamlık değil. Çayırova'ya yaptıklarımız ortada. Bugün bu basın toplantısını yaptığımız tesislerden tutun tüm projeler ortada. Asıl CHP İlçe Başkanı Selahattin Kaya'nın usulsüzlüklerini, peşkeş çektikleri arsalarla ilgili bellgeleri ben basına vereceğim. Artık ben onların yakasından düşmeyeceğim. Beni yıllardır tanırsınız. Birşey varsa vardır. Ben kimsenin tek kuruşuna tenezül etmedim etmem. Yayın yapan tüm yayın kuruluşlarını tekzip için mahmekeye vereceğim. Çayırova'da asla yanlış bir iş olmaz. Hatamız olabilir ama kasıtlı bir yanlışın içinde olmayız. Başkan yardımcılarım, partililerimde dahil dim dik ayaktayız. Kim istiyorsa gelsin sorsun, belge istesin. Kimseyeye verilemeyecek hesabımız yok. Derdimiz ilçemizin değişimi ve gelişimidir. Bunun dışında dertleneceğimiz bir yanlışımız olamaz. " dedi. 
 
MASUM DEĞİLLER
 
Geçmiş döneme ilişkin açıklamalarını sürdüren Demirci, "Millet sana muhalefet görevi vermiş. Ama işleri hep kirlenmişliğin içinde. Kendi yerel idare dönemlerinde 200 dönüm arsa peşkeşini bir belediye başkanı tek başına yapamaz.  Organize olarak parti içinde vekil olarak, belediye başkanı olarak ilçe başkanı olarak kim varsa hepsi bu kirlenmişliğin, yalanın, peşkeşin içindeler. Dürüst değiler. Kendi kirliliklerine bakmadan millete çamur atma politikası uyguluyorlar. Milletin hakkını savunacaklarına, muhalefet görevini yapacaklarına milletin yararına olan ne varsa set çeme derdindeler. Yapılan hizmetleri bile sırf siyaset uğruna yok sayıyorlar. Şimdi bazı şeyleri açıklamam doğru değil. İsimde vermek istemiyorum.  Çayırova'ya tek çivi çakmadan yağmalayanları açıklasam milletin yüzüne bakamazlar. Ama kahramanlık yapan CHP İlçe Başkanı Selahatin Kaya özünde iyi biri ama siyaset yapacağım diye o da doğrunun yanında yer almıyor. Ya çarpıtıyor, ya yalan söylüyor. Yaptığımız hizmetler ortada. Bu kadar iş yaptık ama bu kadar iş yaparken belediyeler borca girer. 25 kuruş borcumuzda yok. "dedi.


 
Etiketler :
Sokaklarda - gezemezler -
28-08-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi