Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Emine Erdoğan’ın projesi Körfez’de başarıyı yakaladı
 
Emine Erdoğan’ın projesi Körfez’de başarıyı yakaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın tüm Türkiye’de startını verdiği “Sıfır Atık” projesi kapsamında pilot ilçe seçilen Körfez’de başarı oranı yüksek oldu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 09-10-2018 - 13:55

 

Tütünçiftlik Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilisi Müslim Yıldız, Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım, Çevre Sorumlusu Ufuk Salih Kaya ve her okuldan seçilen temsilciler katılım sağladı. 

GELECEĞE DEĞER KATIYORLAR

Yoğun katılımın yer aldığı toplantıda, “Sıfır Atık” projesinin önemine vurgu yapılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerince bilgilendirme sunumu yapıldı. Kimya Mühendisi Müslim Yıldız; “Sıfır atık; israfın önlenmesi, oluşan atığın azaltılması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Söz konusu yaklaşım, atık hiyerarşisine uygun olarak bireysel, kurumsal veya belediye genelinde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte sıfır atık uygulamalarının daha geniş kitlelere hitap etmesi, oluşan atık miktarının fazla olması ve uygulamanın yaygınlaştırılması açısından kurumsal uygulamalar büyük önem taşımaktadır” dedi. 

BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Muhsin Yıldız’ın sunumunun tamamlanmasıyla, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol da bir sunum gerçekleştirdi. Nermin Tol, “Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin takdirleri ile Sıfır Atık Projesine öncülük ettik.  

BÜYÜK BAŞARI YAKALANDI

23 Mart 2018 tarihinde Sıfır Atık Projesi Tanıtım Toplantısı Kocaeli’nde yapılarak bu projenin il çapında tüm kurumlarında uygulanmasına ilişkin yola çıkıldı. Pilot ilçemiz olan ve başarı çıtasını yükselten Körfez Belediyemizi ve yetkililerimizi yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Okul müdürlerine, öğretmenlere, okul aile birliği üyelerine ve site yöneticilerine yönelik yapılan bilgilendirme toplantısı büyük memnuniyetle son buldu.


 
Etiketler :
Emine - Erdoğan’ın - projesi - Körfez’de - başarıyı - yakaladı -
09-10-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi