Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 27-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Arızanın onarılması için bu ölüm mü beklendi?
 
Arızanın onarılması için bu ölüm mü beklendi?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Derince’de 7 yaşındaki ilkokul 1.sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler’in hayatına mal olan olayı TBMM’ye taşıdı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 10-10-2018 - 16:28

 

Türkkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi. 
 
OKUL KAPISININ ARIZALI OLDUĞU BİLİNMESİNE RAĞMEN ONARILMADIĞI DOĞRU MU?
 
Önergesinde; 
 
7 yaşındakiİşler’in hayatını kaybetmesine neden olan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığının bazı sivil toplum kuruluşları tarafından iddia edildiğini söyleyen Türkkan, bu iddianın doğru olup olmadığını Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a soru olarak yöneltti. 
 
BİR DAHA BÖYLE BİR FACİA YAŞANMAMASI İÇİN TEDBİRLERİNİZ NELERDİR?
 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a olayla ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve bir an önce yargı önüne çıkarılması için herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır, başlatıldıysa bu ne aşamadadır diye de soran Türkkan, Bakan Selçuk’tan  “Okullarda bir daha böyle faciaların yaşanmaması için yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir, varsa bunlar nelerdir?sorusuna da yanıt istedi.
 
İşte Türkkan’ın önergesi:
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
 
Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.10.10.2018
 
Saygılarımla.
 
 
 
 
 Lütfü TÜRKKAN
Kocaeli Milletvekili
 
Kocaeli'nin Derince ilçesi Denizciler Mahallesi'nde bulunan Turgut Reis İlkokulu'nda okuyan 1. sınıf öğrencisi Mehmet Ali İşler, okulun bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte oyun oynarken, İşler'in tuttuğu raylı metal bahçe kapısı üzerine devrilmiş, 7 yaşındaki Mehmet Ali İşler kapının altında kalmıştır. İşler’in hayatını kaybetmesine neden olan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığı bazı sivil toplum kuruluşları tarafından iddia edilmiştir. 
 
Ağır yaralanarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan İşler, tedavi altına alındıktan 3 gün sonra doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamamıştır.Kocaeli Derince’de meydana gelen ve küçük bir canın yitip gitmesine mal olan bu facia, başta Kocaeli’ndeki okullar olmak üzere diğer okulların dadurumununsorgulanmasını gerektirmiştir.
 
1-Derince’deki Denizciler Mahallesi’nde bulunan Turgut Reis İlkokulu’nun kapısının arızalı olduğu, bunun önceden bilinmesine rağmen onarılmadığıiddiası doğru mudur?
 
2-Kapının arızalı olduğu önceden biliniyorsa bu arıza neden onarılmamıştır, bunun için ufacık bir canın yitip gitmesi mi beklenmiştir?
 
3-DerinceTurgut Reis İlkokulu’nda meydana gelen olayla ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve bir an önce yargı önüne çıkarılması için herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır, başlatıldıysa bu ne aşamadadır?
 
4-Okullarda bir daha böyle faciaların yaşanmaması için yeni tedbirler alınması düşünülmekte midir, varsa bunlar nelerdir?


 
Etiketler :
Arızanın - onarılması - için - bu - ölüm - - beklendi? -
10-10-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi