Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Sağlık > Nevzat Doğan, sağlıkçılara yönelik saldırıları kınadı
 
Nevzat Doğan, sağlıkçılara yönelik saldırıları kınadı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yenişehir Mahallesi’ndeki Sağlık Merkezi’ni ziyaret etti. Dr. Gülsün Narin Kurban, Dr. Adil Kurban, Dr. Şazimant Durgun Kararoğlu, Dr. Narin Dorak, ebeler Zehra Ünlü, Güner Alagöz, hemşire Songül Yazıcı Özsoy ile sohbet eden Başkan Doğan, “doktorlarımıza, hemşirelere, sağlık personellerimize yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz” dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 12-10-2018 - 11:55

 

DOĞRU DEĞİL
 
Sağlıkçılara yapılan saldırının herkesin sağlığına yapılmış bir saldığı olduğunu vurgulayan Doğan “ 
sağlık personeline yapılan bu saldırlar halkımıza, inancımıza yakışan işler değil.  Sağlıkçıya şiddet uygulayarak, moralsiz bırakarak, sağlık hizmeti sağlamasın bekleyemeyiz.  Bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyor ve yaşanan bu tatsız olaylara hemen reaksiyon göstermelerini bekliyoruz. 
 
HEKİMLİK GÖNÜLLÜK İŞİDİR 
 
Hekimlik çok kutsal bir meslektir. İnsanların olmazsa olmazı konusunda hizmet etmek o kadar kolay bir iş değil.  Gerçekten çok özveri isteyen bir iş. Doktorlarımız zaman zaman kendi biyolojik ve sosyal işlerini dahi unutup bu hizmet sunmaya çalışıyorlar. Bu anlamda tüm hekimlerimize, sağlıkçılarımıza müteşekkiriz. Bir hekimi, bir sağlıkçıyı hırpalamak, zarar vermek aslında kişinin kendine verdiği bir zarardır. Bu hizmet, bağırarak, çağırarak, kırarak, vurarak, öldürülerek yaptırılacak bir iş değil.  Bu iş gönüllülüğü büyük bir iş.  Son günlerde hekimlerimize ve sağlık personellerimize yapılan saldırılar bizi fazlasıyla üzüyor. Hekimlik yaptığım dönemlerde biz de bu gibi olaylarla karşılaşıyorduk. Bu gibi insanlar her dönemde ne yazık ki varlar” şeklinde konuştu. 
 
TOPLUMSAL TEPKİ GEREKLİ 
 
Bu gibi olaylara toplum olarak tepki gösterilmesi gerektiğini belirten Başkan Doğan “ sağlık personellerine yapılan saldırılara karşı sadece hükümetimizin ceza vermesi ve yaptırım uygulaması beklenmemelidir.  Sadece, hükümetimizin hukukuyla, cezalarıyla ve kanunlarıyla bu durum çözüme kavuşturulmaz. Birde vicdani ve toplumsal kurallar vardır. Bir yerde  bir doktora saldırı yapılırken oradaki diğer  hastaların bu duruma tepki göstermesi ve gerekirse göğsünü siper etmesi gerekmektedir” dedi. Başkan Doğan’ın ziyaretlerinden ve sağlıkçılara verdiği destekten dolayı teşekkür eden aile hekimi Dr. Gülsün Narin Kurban, bu desteği hissetmenin kendileri için büyük anlam taşıdığını söyledi.


 
Etiketler :
Nevzat - Doğan - - sağlıkçılara - yönelik - saldırıları - kınadı -
12-10-2018
Sağlık
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi