Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Sağlık > Özel Aile Konak Hastanesi’nde hasta hakları günü kutlandı
 
Özel Aile Konak Hastanesi’nde hasta hakları günü kutlandı

Deneyimli hekim kadrosu ve tıbbi altyapısıyla Gölcük ilçesinde hizmet vermekte olan Özel Aile Konak Hastanesi, 26 Ekim Hasta Hakları Günü’nü hastanede yatan ve ayaktan hizmet alan hasta ve misafirleri ile kutladı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 26-10-2018 - 15:50

 

Hastaların en doğal hakkı olan sağlık hizmetini eksiksiz ve yüksek memnuniyet oranı ile alması için gayret gösteren, hastane politikası gereğince her gün hasta katları ve poliklinikleri ziyaret edilerek, anketler doldurularak memnuniyet ve şikayet oranlarını tespit eden Hasta Hakları birimi bu önemli günde de görev aldı. 
 
Özel Aile Konak Hastanesi Müdürü Elif Nogay Ulugergerli; “Ülkemizde hasta haklarıyla ilgili hukuki çerçeve, 'Hasta Hakları Yönetmeliği' ile çizilmiştir. Tüm yataklı tedavi kurumlarında hasta haklarına tam olarak riayet edilmesi ve hasta memnuniyetinin tam olarak sağlanması amacı ile 'Hasta Hakları' birimi kurulmuştur. Hasta hakları, sağlık hizmetlerinden faydalanma ihtiyacı bulunan fertlerin, sırf insan olmaları sebebiyle sahip olduğu haklardır.

T.C. Anayasası’nda da yer aldığı üzere 'Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir' ilkesi doğrultusunda bizler de Özel Aile Konak Hastanesi olarak 26 Ekim Dünya Hasta Hakları Günü’nü hasta ve hasta yakınlarıyla anlamına yakışır şekilde kutladık" dedi. Hasta ve ziyaretçiler bu ziyaretten çok mutlu olduklarını ilettiler ve hastane yönetimine teşekkürlerini sundular.


 
Etiketler :
Özel - Aile - Konak - Hastanesi’nde - hasta - hakları - günü - kutlandı -
26-10-2018
Sağlık
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi