Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 31-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > SEDAŞ, yüksek müşteri memnuniyeti için paydaş algısını ölçüyor
 
SEDAŞ, yüksek müşteri memnuniyeti için paydaş algısını ölçüyor

Elektrik dağıtım hizmetinde odak noktasına müşteri memnuniyetini koyan SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.)bölgesinde elektrik kullanan tüketicilerin, algılarını, beklenti, talep ve önerilerini, belirlemek üzere “Müşteri Memnuniyeti ve İtibar Araştırması” yapıyor. XSIGHTS Araştırma ve Danışmanlık Firması aracılığıyla yapılacak araştırma sonrasında elde edilecek veriler, SEDAŞ'ın stratejik planlamalarına dayön verecek. Şirket aynı zamanda bugüne kadar yaptığı yatırım, dağıtım faaliyetleri ve sosyal sorumluluk projelerinin tüketici nezdinde yansımalarını da ölçmüş olacak. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-10-2018 - 12:35

 

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki 20 bin kilometrekarelik alanda elektrik dağıtım hizmeti veren SEDAŞ bölgesinde elektrik kullanan müşterilerintaleplerini belirlemek ve karşılaşılan sorunlara en kısa sürede çözüm üretmek adına yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın öncülüğünde elektrik dağıtım şirketleri sektör toplantılarında ön plana çıkan müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet başlığı altında ele alınan uygulamaları sürdüren SEDAŞ, hizmet verdiği 1,8 milyon kullanıcı ve bölgesindeki 3,5 Milyon nüfusa daha kaliteli hizmet vermek için Müşteri Memnuniyeti ve İtibar Araştırması çalışmasını başlatıyor. 
Müşteri memnuniyetini artırıcı veri elde edilecek

Bu kapsamda bölgede yaptığı titiz ve objektif araştırmalar ile kamuoyunun nabzını tutarak kamuoyu algısını en iyi şekilde ölçen XSIGHTSile bir anlaşma yapan SEDAŞ, bölgesindeki tüketicilerine, tüm paydaşlarına yönelik düzenleyeceği araştırma ile paydaş memnuniyetini daha da artıcı ve iyileştirici aksiyonlar için veriler elde edecek. Hizmet bölgesindeki paydaşlarını, tüketici gruplarını ayırdıktan sonra paydaş algısını en doğru şekilde ölçecek örneklem üzerinden araştırma ve çalışmalarına başlayacak olan XSIGHTS, araştırma sonuçlarından elde edilen paydaş beklentileri, algıların tespiti gibi veriler doğrultusunda SEDAŞ’a sunacağı raporu hazırlayacak. Özelleştirme süreci sonrası yaptığı teknolojik yatırım atağına da hız veren SEDAŞ, yapacağı çalışma ile aynı zamanda yatırımlarının, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinin, Alo 186 Çağrı Merkezi ve WebChatİhbar Hattı gibi projelerinin tüketiciler nezdinde yansımalarını da ölçmeyi hedefliyor.

"Bu çalışma projelerimizde yol gösterici olacak"

SEDAŞ'ın bölgesinde elektrik kulanan tüm paydaşları ile birebir iletişim sağlamayı, ihtiyaç ve talepleri yerinde çözmeyi hedeflediğini dile getiren Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, "Hizmet bölgemizde başta yerel yöneticilerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ve farklı tüketici grupları ile sık sık bir araya geliyoruz. Yaptığımız görüşmeler ve toplantılarda gerek yerel yönetimlerin gerekse tüketicilerimizin elektrik dağıtımı ile ilgili talep ve sorunlarını dinliyoruz. Bu toplantı ve görüşmelerde aldığımız notlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürerek daha kaliteli bir elektrik dağıtım hizmeti vermek için planlamalar yapıyoruz. XSIGHTS Araştırma ve Danışmanlık Firması ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda ise hem şirketimizin paydaşları nezdindeki algısını ölçmeyi hedefliyoruz hem de onların talep ve beklentilerini öğrenmek istiyoruz. Aynı zamanda yapacağımız araştırmadan elde edilecek veriler ve sonuçların tüketicilerimizin memnuniyetini daha da artırıcı çalışma ve projelerimiz için yol gösterici olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.


 
Etiketler :
SEDAŞ - - yüksek - müşteri - memnuniyeti - için - paydaş - algısını - ölçüyor -
29-10-2018
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi