Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kocaeli’nin en yaşlı ağacını tedavi ettiriyorlar
 
Kocaeli’nin en yaşlı ağacını tedavi ettiriyorlar

Kocaeli Doğa Koruma Derneği, Gölcük’te bulunan ve 400-500 yaşında olduğu tespit edilen ağacın tedavisi için çaba gösteriyor. Aynı ağacın bulunduğu yerde de bir etkinlik tertip edildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-11-2018 - 09:24

 

İşte aynı konuyla ilgili yapılan açıklamanın içeriği: 2018 yılının Şubat ayında kurulan Kocaeli Doğa Koruma Derneği (KDK) Hamdi Kaptanoğlu, Veysel Kavrayan, Gülten Karaca, Hülya Tamyüksel, Hakan Tanta, Sedat Karaaslan, Nil Pembe Özer, Ezgi Ülkü Aykut, Hasan Ali Demir tarafından kurulmuş olup geçici yönetim Temmuz ayında yapılan Genel Kurul ile hali hazırda ki Yönetim Kurulu ile yoluna devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyeleri; Başkan Hasan Ali Demir, Başkan Yardımcısı Gülten Karaca, Genel Sekreter Veysel Kavrayan,  Sayman Birgül Uçum Ayar, Üye Emrah Yaşa, Üye Mehmet Koyuer, Üye Ezgi Ülkü Aykut olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. Kocaeli Doğa Koruma Derneği'nin amaçları şunlardır: ''Kocaeli İli doğasını, biyolojik çeşitliliğini, ekolojik süreçlerini takiple korunmasına ve sürdürülebilir yönetimine katkı sağlamak.

Dernek amacına ulaşmak için; İnsanı doğayla buluşturarak, doğayı bir bütün olarak algılamasını, sevmesini, doğaya zararı dokunmadan yaşama bilinci kazanmasını ve yerel değerlerin korunmasının temini için çalışır. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, üniversitelerle, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirlikleri oluşturur. Doğayla ilgili sorunlara kamuoyunun dikkatinin çekilmesi için çalışır'' olarak belirlenmiştir.

Kocaeli'nin En Yaşlı Anıt Kestane Ağacı Tanıtımı ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği

Dünyamızda yaşayan bazı ağaçlar gerçekten insan idrakını zorlayacak kadar yaşlı. Bazıları binlerce, yüzlerce yıllık tarihe tanıklık ediyorlar. Tarih ve ders kitaplarında okuduğumuz pek çok tarihi olayın canlı tanıkları. Medeniyetlerin kuruluşlarına, batışlarına tanık olan bu ihtişamlı ağaçlar, dünyamızın tarihini bizden daha iyi tanıyorlar. 
İşte tüm bu bilgiler ışığında tespit ettiğimiz bu ağacın yaş tespitini yaptırdık. 400 ile 500 yıl arası yaşta olduğunu belirlettik. Şimdi tedavisi devam ediyor ve Anıt Ağaç başvurusunun sonucuna göre tescilini yaptıracağız. 
Özel arazisinde bulunan bu ağaçtan dolayı; doğaya ve tarihe göstermiş olduğu saygı ve emekten dolayı Mensur Keskin'e de teşekkür ederiz. 

Bir anlamda derneğimizin kamuoyuna duyurulmasında ki ilk etkinliğimizde siz değerli Basın Mensupları'nı aramızda görmek isteriz. Vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkürlerimizi iletiriz. Kocaeli Doğa Koruma Derneği (KDK) organizasyonuyla; Gölcük Belediyesi ve Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü'nün katkılarıyla 9 Kasım 2018 Cuma günü düzenlenecek olan, 'Doğa Yürüyüşü ve Kocaeli'nin En Yaşlı Anıt Kestane Ağacı Tanıtımı' etkinliğimize katılımınızdan onur duyarız.

Kocaeli Doğa Koruma Derneği Yönetim Kurulu

Proğram Akışı: 

13:30 Halıdere Çarşı Meydan Buluşma
13:45 Yürüyüş Parkuruna Hareket
14:00 Yürüyüş Parkuruna Varış
14:15 Anıt Ağaç Buluşma, Konuşma ve Plaket Taktimi
15:00 Anıt Ağaç - Şekersuyu Yürüyüş
15:30 İkram


 
Etiketler :
Kocaeli’nin - en - yaşlı - ağacını - tedavi - ettiriyorlar -
08-11-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi