Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > CHP’liler, Halil Vehbi Yenice’yi istemiyor!
 
CHP’liler, Halil Vehbi Yenice’yi istemiyor!

CHP’liler, AKP’nin İzmit’te Mahmut Civelek’i belediye başkan adayı göstermesini çok istiyor. Zira kalp kırma uzmanı olarak da anılan Civelek’in karşısında seçimi kolayca kazanacaklarına inanıyorlar. CHP’lileri asıl endişelendiren de Halil Vehbi Yenice’nin aday olabilme ihtimali. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-11-2018 - 19:30

 

AKP’de seçimi kaybetme riski en yüksek ilçenin adı; İzmit. Dolayısıyla aday seçimi de çok ama çok önemli. İlimizde uzun yıllardır esnaflık yapan, 2008’de Saraybahçe, Bekirpaşa, Kuruçeşme ve Akmeşe Belediyelerinin kapatılıp tek çatı altında toplanmasından sonra da İzmit Belediye Başkanı unvanını alan Halil Vehbi Yenice’nin aday gösterilme ihtimali de CHP’lileri endişelendiriyor. 
 
Yenice, daha önce CHP’nin kalesi konumunda olan Saraybahçe sınırları içerisinde bile seçim kazanmıştı. Muhacir kökenli bir isim olan ve siyasete de CHP’nin Gençlik Kolları’nda başlayan Yenice, belediye başkanlığı döneminde neredeyse yüzde 80’ni CHP’li olan belediye çalışanları tarafından da sevilen bir isimdi. 
 
Nevzat Doğan’ın soğuk ve bir selamı bile esirgeyen tavrının aksine Yenice’nin sevecen yaklaşımlarla bazen de şakalaşarak çalışanlara bir ağabey gibi davrandığı da biliniyor. Tıpkı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz gibi, Yenice’de farklı görüşlere ve projelere de açıktır. 
 
Yenice’nin muhacirler kadar manav kökenlilerden de oy alabilme ihtimali yüksek. Nitekim geçmiş yıllarda halk bazında İzmit genelinde tanınırlılık açısından yapılan anketlerden yüzde 73 gibi bir sonuç çıktığı da biliniyor. 
 
İzmit'te AKP adına en akılcı hareket; Yenice’nin aday gösterilmesidir. Nitekim CHP’lilerde Yenice’nin aday olmadığı bir seçimi kazanma ihtimallerinin daha yüksek olduğunu dile getiriyorlar. Bakalım neler olacak? Bekleyelim görelim.


 
Etiketler :
CHP’liler - - Halil - Vehbi - Yenice’yi - istemiyor! -
08-11-2018
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi