Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Ekonomi > Zeytinoğlu işsizlik rakamlarını değerlendirdi
 
Zeytinoğlu işsizlik rakamlarını değerlendirdi

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu işsizlik rakamlarını değerlendirdi ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 15-11-2018 - 17:34

 

TÜİK tarafından açıklanan ağustos ayı işsizlik oranını değerlendiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Ağustos ayında işsizlik oranı geçen yılın aynı ayına göre 0.5 puan artışla yüzde 11.1’e yükseldi. Ağustos’ta döviz kurlarındaki ani yükselişin yarattığı tedirginliğin istihdama da yansıdığını ve işsizlik oranlarının artış eğiliminin devam ettiğini görüyoruz. ‘ekonomiyi dengeleme’ önlemleri ile bu durumun aşılacağını düşünüyoruz.” dedi.   
 
Ağustos’ta geçen yıla göre, işgücüne katılım 756 bin kişi artarken, istihdam edilenlerin sayısının 490 bin kişi olduğunu söyleyen Zeytinoğlu, “İstihdam edilenlerin yüzde 19.4’ü tarım, yüzde 19.5’i sanayi, yüzde 7.1’i inşaat ve yüzde 54’ü ise hizmetler sektöründe yer aldı. Geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında tarım sektörünün istihdam edilenler içindeki payı 1.3 puan, inşaat sektörünün payı 0.8 puan azalırken, sanayi sektörünün payı 0.6 puan, hizmet sektörünün payı 1.4 puan arttı.” dedi.
 
-Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan bütçe gerçekleşmelerini de değerlendiren KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Ekim ayında bütçe gelirleri yüzde 17.6 oranında artarak 62.1 milyar TL, bütçe giderleri yüzde 20.2 oranında artarak 67.5 milyar TL olarak gerçekleşti ve bütçe 5.4 milyar TL açık verdi. Bütçe açıkların finansman yapımızı bozduğunu düşünüyoruz ve her zaman olduğu gibi denk bütçeyi savunuyoruz. Aynı şekilde burada da alınan gelir artırıcı önlemlerin sonuç verebileceğini düşünüyoruz.” dedi.


 
Etiketler :
Zeytinoğlu - işsizlik - rakamlarını - değerlendirdi -
15-11-2018
Ekonomi
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi