Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-07-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Kılıçdaroğlu Flormar işçileri için Gebze'ye geldi
 
Kılıçdaroğlu Flormar işçileri için Gebze'ye geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Flormar işçilerinin direnişine destek vermek için Gebze’ye geldi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 12-12-2018 - 15:04

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Flormar Gebze Fabrikası önünde direnişlerini sürdüren işçileri ziyaret etti. Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ile belediye başkan adayları da Kılıçdaroğlu'nu karşılamak ve görüşmek için o bölgede yerlerini aldılar.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Direnişte 213 günü geride bırakan Flormar İşçilerine destek verdi. Daha önce TBMM Grubu’nda ağırladığı Flormar işçilerini fabrika önünde ziyaret eden Kılıçdaroğlu, hem işçilere destek verdi hem de fabrika yönetimine seslendi. 
 
İşçilerin sendika istediğini, üretmek istediğini ve hak istediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, fabrikanın yabancı ortaklarına da çağrıda bulunarak, “Kendi ülkelerinizde işçilerinizin hepsi sendikalı. Ama Türkiye’ye gelince sendikalı olmasınlar diyorsunuz. Bu doğru değil.”dedi.  
 
ANAYASAL HAKLARINI İSTİYORLAR 
 
Flormar Direnişi’ni Türkiye’nin duyduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu mücadeleyi herkes gözleriyle görmeli, bu nedenle ben de buraya geldim. Gönlüm sizlerin yanında. Sizin mücadeleniz aslında Türkiye’ye örnek olacak türden bir mücadele. Uzun zamandır Türkiye’nin gündemisiniz. 
 
Fabrika yetkililerine seslenmek istiyorum. Kadın arkadaşlarımız çalışmak istiyorlar, anayasal haklarını istiyorlar, fabrikada üretmek, evlerine ekmek götürmek istiyorlar. Onların mücadelesi anayasanın kendilerine verdiği bir hakkın mücadelesidir. Bu hakkın teslim edilmesi lazım.”diye konuştu.  
 
FABRİKA PATRONLARINA SESLENDİ 
 
Flormar’ın yurt dışında ki sahiplerine seslenen Kılıçdaroğlu, “Bu fabrikaların yurt dışında ki temsilcilerine de seslenmek istiyorum. Kendi ülkelerindeki fabrikalarının işçilerinin tamamı sendikalı. Ama Türkiye’ye gelince diyorsunuz ki işçiler sendikalı olmasın. Bunlar hak istiyor, ücret istiyor. Üstelik astronomik ücretlerde değil. Bu taleplerin yerine getirilmesi bizimde en önemli arzumuz. Temenni ederim ki bu mücadele amacına ulaşır. Gelen hiçbir talimat yasaların üzerinde değil. Anayasa bu işçilere sendika kurma hakkını veriyor. Nasıl olur da işçilerin hakkını engellersiniz. Söz gelince Avrupa ülkesi olduklarını söylüyorlar, Fransa’da ki fabrikalarında işçileri sendikalı çalışıyor ama Türkiye’ye gelince izin vermiyorlar.”diyerek sözlerini bitirdi. 
 
JET ZİYARET! 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gebze ziyaretinin program saati 15.30 olarak açıklanmıştı. Son dakikada program değişikliği yapılarak ziyaret saati 15.00'e çekildi. Fakat CHP Lideri Kılıçdaroğlu GOSB'a 14.40 civarında ulaştı. Gebze ziyaretine saatinden önce gelen Kılıçdaroğlu'nu yalnız bırakmak istemeyen birçok partili programa yetişemedi. Kılıçdaroğlu yarım saat kaldığı Gebze'den partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ayrıldı. 


 
Etiketler :
Kılıçdaroğlu - Flormar - işçileri - için - Gebze'ye - geldi -
12-12-2018
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi