Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 27-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > İş Dünyası > Tuğçelik’ten Kocaeli’ye 30 milyon Euro’luk yatırım
 
Tuğçelik’ten Kocaeli’ye 30 milyon Euro’luk yatırım

Otomotiv, beyaz eşya, elektrik ve mekanik endüstrilerine yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesislerinde uluslararası firmalar için parça üreten, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın sayılı tedarikçilerinden biri olan Tuğçelik Alüminyum, Kocaeli’ye 30 milyon Euro’luk yatırım yapmaya hazırlanıyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 04-01-2019 - 15:07

 

“40 milyon Euro’nun üstünde yıllık ciroya ulaşacağız”
 
2014 yılında sermayesinin yüzde 23,33’ünü halka arz eden ve hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görenTuğçelik Alüminyum, gerek kapasite gerekse kalite bakımından Avrupa’nın sayılı tedarikçilerinden biri olarak sektörde adından sıkça söz ettiriyor.
 
Yapmış olduğu yatırımlar hakkında açıklama yapan Tuğçelik Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nergiz; “Biz grup olarak son birkaç yıldır yatırımlarımızı 2 alana yönlendirdik. Biri deniz taşımacılığı, diğeri ise bildiğiniz gibi Tuğçelik AŞ.’deyapmış olduğumuz alüminyum parça üretimi… Bu iki sektörde de uzun vadeli yatırım planları yapıyoruz.Tuğçelik tarafında 2015 yılında yaptığımız 5 yıllık program neticesinde 25 milyon Euro’luk yatırım yaptık.
 
Bu sayede 3 milyon Euro ile başlayan ihracatımızdaönümüzdeki 2 yıl içinde elimizdeki mevcut kontratlarla birlikte 40 milyon Euro’nun üstünde yıllık ciroya ulaşacağız. 2019 yılı içerisinde ilk 5 yıllık yatırımın ödemeleri sonlanacak. 2019 ve sonrasındaki 5 yılda yeni nesil elektrikli araçlara parça üretmek içinde Gebze sınırları içerisinde bulunan fabrika binası hariç 30 milyon Euro’ya yakın yeni bir üretim tesisi oluşturmayı planlıyoruz” dedi.
 
“İhtiyacımız olan hammaddeyi yerli kaynaklardan sağlayacağız”
 
Yatırımları içim uygun şartları yakından takip ettiklerinin altını çizen Tuğçelik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nergizaçıklamalarına şöyle devam etti; “Planlanan tesis tam kapasite üretime ulaştığında alüminyum sektöründe fabrikalarımızın yıllık toplam cirosu 100 milyon Euro’nun üstüne çıkacak. Üretimimizin ihtiyacı olan hammadde ve saf malzemenin %90’nı yurtiçindeki, yerli kaynaklardan sağlayacağız.
 
Yurtdışı bağımlılığımız minimum seviyede bırakmayı hedefliyoruz. Üretimimizin büyük bir kısmını Avrupa Bölgesi’ne yapılacak ihracatlar oluşturacak. 2 milyon 500 bin Euro’luk 2 hattın kurulumu şu anda Dudullu Tesisimizde başladı. Şubat ayı ortalarında bu hatlarda deneme üretimine başlanacak. 
 
2.basamak yatırımlar için 4 milyon Euro üzerinde hat ve ekipman siparişi verilmiş olup 2019 son çeyreği ve 2020 de ilk hatların üretime başlamasını planlıyoruz. Yatırımların devamı için uygun şartların oluşmasını yakından takip ediyoruz. Bu sebepten ötürü yatırımlarımız uzun vadeli ve uygun finansman kaynakları bulduğumuz sürece devam ediyoruz.”


 
Etiketler :
Tuğçelik’ten - Kocaeli’ye - 30 - milyon - Euro’luk - yatırım -
04-01-2019
İş Dünyası
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi