Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 22-08-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Lütfü Türkkan’dan Süleyman Soylu’ya şekerlik soruları
 
Lütfü Türkkan’dan Süleyman Soylu’ya şekerlik soruları

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Darıca Belediyesi’nin 55 bin lira ödeyerek aldığı şekerlikleri TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 24-01-2019 - 14:50

 

55 BİN LİRAYA 100 ADET ŞEKERLİK ALINDIĞINI ORTAYA ÇIKARAN ÜYELERE BELEDİYE MECLİSİ’NDE GÖREV VERİLMEMESİ DEMOKRASİ İLE BAĞDAŞAN BİR TUTUM MU?
 
Türkkan önergesinde; “Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığı, bir şekerliğin 550 liraya Maltepe'de bir pastaneden alındığı bazı Belediye Meclis üyeleri tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bu alımı ortaya çıkaran üyelere bu yıl Belediye Meclisi’nde görev verilmediği ifade edilmiştir. Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir isim alınmamıştır.” dedi. 
 
DARICA BELEDİYESİ TARAFINDAN KÜLTÜR MERKEZİNE ALINAN 1.500 KİTAP NEREDE?
 
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan önergesinde, Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne alınan ancak ortada olmadığı iddia edilen 1.500 adet kitabı da sordu. 
İşte Türkkan’ın soruları:
 
1-Darıca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tanesi 550 TL olan şekerlik alınmasının gerekçesi nedir, bu fiyat neye göre belirlenmiştir, bu şekerliklerden neden 100 adet alınmıştır?
 
2-Toplam 55 bin TL ödenen bu şekerlikler neden Maltepe’de bir pastaneden alınmıştır, bu pastane hangisidir, bu alım için bu pastanenin seçilmesinin gerekçesi nedir? 
 
3-Alınan 100 adet şekerlik kimlere verilmiştir, bu kişiler neye göre belirlenmiştir?
 
4-Darıca Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl 55 bin liraya 100 adet şekerlik aldığını ortaya çıkaran üyelere bu yıl Belediye Meclisi’nde neden görev verilmemiştir, bu demokrasi ile bağdaşan bir tutum mudur?
 
5-Darıca Belediyesi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne 1.500 kitap alındığı, alınan kitapların ortada olmadığı iddiası doğru mudur?
 
6-Bu kitaplar hangi gerekçeyle ve nereden alınmıştır, alınan kitapların hangi kitaplar olacağı ve kitapların alındığı yer neye göre belirlenmiştir?
 
7-Kültür Merkezi’ne alınan 1.500 kitap için ne kadar ödeme yapılmıştır, bu ödeme neye göre belirlenmiştir?
 
8-Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Denetim Kurulu’na muhalefet partilerinden tek bir ismin bile alınmamasının gerekçeleri nelerdir, bu adil bir uygulama mıdır?


 
Etiketler :
Lütfü - Türkkan’dan - Süleyman - Soylu’ya - şekerlik - soruları -
24-01-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi