Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-09-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > AKP'den 11 maddelik manifesto
 
AKP'den 11 maddelik manifesto

AK Parti bugün yerel seçim startını resmen veriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin 11 maddelik seçim manifestosunu Ankara Spor Salonu'nda canlı yayında açıkladı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 31-01-2019 - 13:57

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan herkesin merak ettiği AK Parti'nin seçim manifestosunu canlı yayında açıkladı. Erdoğan, toplantıda AK Parti'nin yerel seçim adaylarını da tanıtacak. Ankara Spor Salonuda  yapılan toplantıya 81 ilden 40 bin kişi katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan salon dışında toplanan AK Partililere seslendi. Erdoğan, "Ve bütün büyükşehirlerde, illerde, Cumhur İttifakı olarak inşallah yeni bir süreç başlatacağız. Bir tarafta zıllet ittifakı, bir tarafta cumhur ittifakı" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
 
Önümüzdeki seçimlerde milletimizin tercihini yine hizmet siyasetinden yana kullanarak AK Parti sandıktan yine açık ara birinci çıkaracağına inanıyorum.
 
AK PARTİ OLARAK ŞEHİRLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ: Dik duracağuz, dikleşmeyeceğiz. Bizim gözümüzde şehirler içinde yaşayan insanların aynasıdır. Şehri emanet görmek, emanet almak ancak gönül sahibiyse olur, gönüllere girerek olur. O zaman gönülden gönüle köprü kurulur. AK Parti olarak şehirlerimize ve onlar için kurulmuş belediyelerimize büyük önem veriyoruz.
 
ŞEHİR SORUNLARININ NEDENİ...Bugün, il ve ilçe merkezlerinde yaşayan nüfus oranı yüzde 80'i aştı. Dünyada ise yüzde 55 şehirlerde yaşıyor. Dünyayı ve hayatı nasıl idrak ediyorsak yaşadığımız şehirlere de öyle şekil veririz. Bize göre şehir sorunlarının ortaya çıkmasının nedeni insan fıtratının bir kenara bırakılmasıdır.
 
CHP ÇÖPTÜR ÇAMURDUR: CHP çöptür, çukurdur, çamurdur. Böyle devraltık İstanbul'u. 2004'ten bugüne belediye başkanlarımızın önüne çok büyük hedefler koyduk. Eğer çöp dağlarından İstanbul temizlendiyse, çöp depolama alanı patlamak suretiyle 39 vatandaşımız orada öldüyse bunun hesabının sorulması gerekir. İlçede de CHP, büyükşehirde de CHP'ydi belediye başkanı.
 
AK PARTİ'NİN SLOGANINI AÇIKLADI: 'Memleket işi gönül işidir' diyerek gönül belediyeciliği ile milletimizin huzuruna çıkıyoruz.
 
ŞEHİRLER İÇİN STRATEJİ BELGESİ: Şehirlerimiz için kısa orta ve uzun vaade de strateji belgeleri hazırlayacağız ve bunları takip edeceğiz. 
 
CUMHURBAŞKANLIĞI BELEDİ TAKİP SİSTEMİ KURULUYOR: Kısa vadeli hedefleri her yıl, orta vadeli hedefleri belediye başkanlarımızın dönemlerinin bitiminde, uzun vadeli hedefleri de ülkemizin 2023, 2053, 2071 vizyonlarıyla bağlantılı şekilde değerlendireceğiz. Bu süreçleri tüm belediyelerde takip etmek için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir izleme-değerlendirme sistemi kuracağız. Şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak projeleri hayata geçireceğiz.
 
İŞTE SEÇİM MANİFESTOSU:
 
- Şehir planları: bir numara... uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceğiz. stismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. 
 
- Alt yapı ve ulaşım: Alt  yapı sorunu ulaşım sorunu çözülmemiş hiç bir şehir bırakmayacağız. Otopartk meselesi asli öncelik haline getireceğiz.
 
- Kentsel dönüşüm: Kentlerimizi çarpık yapılaşmadan kurtaracağız. Tek tip kenstsel dönüşüm uygulamaları yerine halkın isteklerini göz önünde bulunduran şehirler yapacağız
 
-Benzersiz şehirler: Her şehir asli şekillerini koruyacak ve bunları korumayı hedefliyoruz.
 
-Akıllı şehirler: Akıllı şehirlerle belediyecilikte yeni ufuklar açacağız. Teknolojik imkanları şehirlerimizin emrine sunacağız.
 
-Çevreye saygılı şehirler: Halkımızın ailesiyle huzur içinde yaşayacağı ve ailesiyle sosyal aktivitilere katılabileceği millet bahçelerini her şehirde yaygınlaştıracağız.
 
-Sosyal belediyecilik: Sosyal belediyecilik anlayışımızı her kesimi kapsayacak şekilde kimsesizlerin kimsesi olacak mesajının üzerinde kuracağız.
 
- Yatay şehirleşme: Şehirlerimiz toprakla daha çok buluşan komşuluk ilişkilerini baz alan mahalle kültürünü önemseyen yatay mimariyle tanıştıracağız.
 
-Hakla birlikte üretim: Büyük projelerde istişare yöntemini mutlaka uygulayacağız. Şehir meclislerinde önemli kararları ortak kararla alacağız.
 
-Tasarruf ve Şeffaflık: Beldiyelerimizde hakka adalate önem vereceğiz.
 
-Değer üreten şehirler: Ak Parti blediyeciliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Şehirlerimizin gayri menkun rantıyla değil iyilik merhamet değerlerini ön plana alan eserlerle süsleyeceğiz. Uzun zamandır hazırlık yapıyoruz. 81 ili içine alan bir kampanya başlatıyoruz.


 
Etiketler :
AKP'den - 11 - maddelik - manifesto -
31-01-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi