Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 09-12-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Hakkınızı vermeyenlere siz de oy vermeyin
 
Hakkınızı vermeyenlere siz de oy vermeyin

Yıllardan beri imar sorunu yaşayan Yenimahalle Radar yolu sakinleriyle bir araya gelen İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Hakkınızı vermeyenlere siz de oy vermeyin” ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-03-2019 - 09:45

 

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar ve partilileri önceki akşam İzmit Yenimahalle Radar Yolu sakinleriyle Radar Gençlik Derneği’nde bir araya geldi. Yıllardır imar sorunları çözülmeyen ve tapularına kavuşamayan Radar yolu sakinleri Başkan adayı Hürriyet’e dert yandı.


HER SEÇİM ÖNCESİ SÖZ VERİYORLAR

Toplantıda ilk olarak konuşan ve mahalle sorunlarını İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet’e aktaran Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın sorunlarından bahsederek, “2B’den geçme tapuları alınan parseller. Ancak imarları 3 yıldır alınamadı. Bu insanlar ev yapacak, yapamıyorlar. Boşu boşuna yapı kayıt belgesi alıyorlar, para yatırıyorlar. İmar uygulaması yapılırsa eski binalar yıkılacak yerine yenileri yapılacak. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi 3 yıldır burada bir imar uygulaması yapmadı. Denemediğimiz yol kalmadı. Bölge imara açılamadığı için ne yolu belli ne izi belli. 2B’nin dışında kalan orman arazilerimiz var. Aslında ormanla alakası olmayan arazileri orman arazisi yazdılar. doğalgazı, elektriği, suyu gelmiş ama Her seçim öncesi geliyorlar söz veriyorlar. Rahat olun biz sizin tapunuzu vereceğiz dediler. Yapılan çalışmanın dosyası halen daha Orman İşletme Müdürlüğünün elinde, bir türlü Bakanlığa gidemedi o dosya. Burada 132 evi olan insan mahkemelik durumda” dedi.

HİZMET YAPMADAN NASIL OLSA OY ALIRIZ DİYORLAR

Toplantıda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkanı adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “ Biz milletvekilliğimiz döneminde bu kentin sorununu en çok dile getiren, takip eden milletvekili olduk. Mühür onlarda ama biz iktidarın yapması gerekeni yaptık. Oysa iktidarda olan onlar. Biz muhalefet olarak uyarmak, sorunların çözümünü ortaya koymak gibi görevimiz var. Ama biz bundan da fazlasını yaptık. Sizin sorununuzu sorunumuz görerek çalıştık. Şimdiye kadar bize sorununu anlatana sen partili misin diye sormadık. Yetki sorunları yok, belediyeleri, milletvekilleri var, yerelde ve genelde iktidarlar. Bütün kamu kurumları onların elinde. Almak istedikleri kararlar bir kaleme, bir mühre bakar. Bunca seneden sonra hiçbir sorununuzun kalmaması gerekiyordu. Ama halen daha kronik sorunlarınız devam ediyor. Nasıl olsa vatandaş oy veriyor diye iş yapmıyorlar. Bu yüzden belediye başkanından bir hizmet yapması beklenmiyor. Sizin sorunlarınızı kendimize dert edineceğiz ve imar sorunlarınızı çözmek için çalışacağız” 

SANDIKTA CEZALANDIRIN

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise yaptığı konuşmada, “15 yıldır Kocaeli’yi 17 yıldır da Türkiye’yi yönetiyorlar ama Radar’daki insanların sorunları bir türlü çözülmüyor. Türkiye’de pek çok 2B problemi vardı çoğunu hallettik kendi belediyelerimizde. Orman arazileri hakkında mecliste yapılan çalışmaların hepsini insanlar mağdur olmasın diyerek destekledik. Fatma Hanım seçildikten sonra sorunlarınızı çözmek için uğraşacak. O konuda bir endişeniz olmasın. 15 yıldır bu kenti yönettikleri gerçeğini unutmayın. Bu 15 yılda bir proje sayabilir misiniz? Düğün salonunuz yok, çocuk parklarınız yok. Eğer sandıkta siz onları cezalandırmazsanız hizmet alamamaya devam edersiniz. Bu yerel seçim beka sorunu değil. Biz belediyeleri alırsak Türkiye’de ya da İzmit’te bir beka sorunu oluşmayacak. Fatma Kaplan Hürriyet alırsa aslanlar gibi İzmit’i yönetecek. Sizlerin sorunlarını çözmek için meclisin en çalışkan vekilini Belediye Başkanı adayı yaptık. Eğer biz Radar’da sandıklardan çıkarsak, İzmit’in her yerinde sandıklardan çıkarız” dedi.


 
Etiketler :
Hakkınızı - vermeyenlere - siz - de - oy - vermeyin -
07-03-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi