Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 15-12-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Türkkan sordu, Bakan Selçuk cevap verdi
 
Türkkan sordu, Bakan Selçuk cevap verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan İyi Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a Gebze TEVİTÖL cevabı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-03-2019 - 15:25

 

Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü sayılı liselerden olan Kocaeli Gebze’deki TEVİTÖL’ün (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) IB programı ve İngilizce hazırlık sınıflarının kapatılması kafalarda soru işareti yaratmış, bununla ilgili bir dizi iddia gündeme gelmişti.  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bu iddiaları TBMM gündemine taşımış ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a soru önergesi vermişti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, İYİ Partili Türkkan’ın önergesine cevap verdi.

“ÖĞRENİM SÜRESİNİN 5 YILDAN 4 YILA İNDİRİLMESİ OKUL KURUCUSU TARAFINDAN TEKLİF EDİLDİ”

İYİ Partili Türkkan, Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü sayılı liselerden olan Kocaeli Gebze’deki TEVİTÖL’ün IB programı ve İngilizce hazırlık sınıflarının neden kapatıldığını ve öğrenim süresinin 5 yıldan 4 yıla indirildiğini sormuştu. Bakan Selçuk verdiği cevapta, Uluslararası Bakalorya Programı (IB) ve İngilizce hazırlık sınıflarının kapatılması ve öğrenim süresinin 5 yıldan 4 yıla indirilmesinin kurumun kurucu temsilcisi tarafından teklif edildiğini belirtti. 

“OKUL MÜDÜRÜ BARANSEL’İN TEPKİ GÖSTEREREK İSTİFA ETTİĞİ DOĞRU DEĞİL”

Okul ile ilgili bir iddia da okul müdürünün yapılan değişikliklere tepki göstererek istifa ettiği iddiasıydı. Türkkan da önergesinde Bakan’a bu iddianın doğru olup olmadığını sordu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu iddiayı kabul etmedi. Müdür Tekin Baransel’in istifa dilekçesinde tepki ifadesinin bulunmadığını belirtti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI KAÇ ÖĞRENCİNİN BURS ALACAĞI SORUSUNA CEVAP VERMEDİ

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan önergesinde ayrıca “TEV Yönetimi tarafından daha önce yapılan açıklamada; (TEVİTÖL) Uluslararası IB programının ve İngilizce hazırlık sınıflarının çok ciddi maliyeti artışı nedeniyle kapatıldığı söylenmiş, üstün zekalı öğrencilerin devam ettiği TEVİTÖL’e her yıl 3 milyon dolar ayrıldığı belirtilerek, daha çok öğrenciye burs verebilmek için böyle bir karar alındığı belirtilmiştir.”diye yazmış ve Bakan Selçuk’a“Daha çok öğrenciye burs verebilmek için alınan karar doğrultusunda kaç öğrenciye burs verilmesi düşünülmektedir?” sorusunu yöneltmişti; Bakan Selçuk bu soruyu cevapsız bıraktı. 


 
Etiketler :
Türkkan - sordu - - Bakan - Selçuk - cevap - verdi -
07-03-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi