Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 17-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Başiskeleliler bu sözlere inanmasınlar!
 
Başiskeleliler bu sözlere inanmasınlar!

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu ‘Başiskeleliler, Başiskele’ye iktidardan farklı bir siyasi partiden belediye başkanı seçersek devletimizde bir beka sorunu ortaya çıkar” laflarına kesinlikle inanmasınlar. Halkımızın bilmesi gereken asla bir beka ve güvenlik sorunu olmayacak. Çünkü herkesle kardeşçe, birlikle, beraberlikle Başiskele’mizi çok daha ileriye taşıyacağız. İnşallah Başiskele kazanacak’ dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-03-2019 - 10:04

 

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu arkadaşımız Gazeteci-Yazar Nazım Çelik’le bir araya geldi. İşte o sohbette öne çıkan bazı başlıklar:
 
HOBİLERİLERİNİZ NELERDİR?

Genel olarak siyasetle ilgilendim. Hak bildiğim yolda elimden geldiği müddetçe maddi manevi mücadele içinde bulundum. Dostlarımla sohbet etmekten, vakit geçirmekten hoşlanırım. Çocuklarımla vakit geçirmek en büyük keyif alırım. Futbol oynadım. Sinema ve tiyatroyu severim.


SİZCE BAŞİSKELE’NİN SİZCE ÖNEMLİ SORUNLARI NELERDİR?

Başiskele’nin şehir merkezi yok. Sosyal alanları yok. Hala ilçe hüviyetini alamamış 5 beldeden oluşan İlçemizin tamamını kuşatan bir kentleşme yok. İlçemizin toplanacağı ana halterler oluşturulmamış. Beldelerimizi birbirine kavuşturan bağlantı yolları açmamışız. Bir şehir planı ortaya çıkaramamışız. Neresi yeşil alan kalacak, nerede konutlaşma yapılacak, neresi sanayi kalacak bunlar belirlenmemiş.  Başiskele’nin en büyük sorunu şehir planın olmayışıdır. Bu yüzden ciddi bir ulaşım ağı, çarpık yapılaşma, çok hızlı betonlaşma, yeşil örtümüzün gitgide azalma sorunları vardır. Başiskele’de sosyal alanların geliştirilmesi gerekiyor. Alt yapı ve üst yapının tamamlanması gerekiyor.

ÇILGIN PROJELERİNİZ VAR MI?

Biz adalet anlayışının merkeze konulduğu, herkese eşit davranıldığı ve Başiskele’de yaşayan 100 bin insanların görüş farlılıklarına bakmadan kucaklayacak görüşe sahibiz. Her bir vatandaşın bu ilçede hakkı olduğu düşünülerek dürüst, israfsız hizmet anlayışımız en büyük projemizdir.

BAŞİSKELE BELEDİYESİ SİZCE İYİ YÖNETİLİYOR MU? SİZ NASIL YÖNETECEKSİNİZ?

Belediyemiz kurumsal olarak iyi yönetilmiyor. Maalesef tek bir merkezden birkaç kişinin sözünün geçtiği bir yapı ile yönetiliyor. Biz kurumsal çalışacağız. Herkesin görev alanı olacak. Görev paylaşımıyla çok daha düzenli ve planlı bir şehir yönetimi oluşturacağız. Liyakatli ve deneyimli kadro oluşturacağız. (Burada işçi arkadaşlarımızı değiştireceğiz anlamı çıkmasın)  Çok daha hızlı hizmet verecek bir yönetim modeli ortaya koyacağız. Vatandaşın her sorunuyla belediye başkanı muhatap olmasına gerek kalmadan yetkileri genişletilmiş ilgi başkan yardımcısı ve müdürler olacak. 

CEPSİZ CEKET NEYİ İFADE EDİYOR?

Belediyelerde çok ciddi manada kaynak var. Yetki ve güç karşısında insanlar ister istemez hataya düşüyor. Belediye kaynaklarını asla israf etmeyecek, hazine malına yetim malı gibi sahip çıkacağımızın ifadesidir. Başkanların kendi maaşları dışında bir geliri olmayacak, hazine malına asla el uzatılmayacak bir başkan ve yönetim anlayışı demektir cepsiz ceket. Saadet partisinin ciddi bir iddiası var. Bizler 15 yıldır belediye yönetimlerinden uzak kalmış kadrolar olarak kendimizi ispat zorunluluğumuz var. Dürüst söylemlerimizi insanlar çok ciddi manada takip edecekler ve sözümüzü tutup tutmadığımız görecekler. Bizde onların güvenlerine layık olacağız. Saadet partisinin belediye başkanlarının nasıl bir belediyecilik yapacağını tüm Kocaeli’ye ve Türkiye’ye göstereceğiz.
 

BAŞİSKELE SİZİN İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Başiskele insanı İzmit’te çalışıp, İzmit’te kazanıp, İzmit’te harcayan akşamları evine gelip dinlendiği ve sadece evlerinin Başiskele’de olduğu bir yer. Başiskele ticaretiyle, esnafıyla, sosyal alanlarıyla, festivaliyle, tiyatrosuyla, sinema salonlarıyla, turizmiyle Kocaeli’nin en güzide noktası olması için çalışacağım bir beldeyi ifade ediyor.

PROJELERİNİZ NELERDİR?

Şehirleşme noktasında eksiklerimiz var. İlçemizin hastane açığını kapatacak bir belediye hastanesi projemiz var. İlçe merkezi oluşturma konusunda ısrarcıyız. Başiskele’nin merkezinde, ana halterde ya da merkezi bir noktada AVM’ler ve ticaret merkezleri oluşmasını sağlayacağız. Bu da ilçemize canlılık getirecek. Trafiğin yoğunlaştığı Seymen kavşağı ve aşağı Yuvacık’taki o trafik sıkışıklığını çare projemiz var. Kullar deresinin olduğu Doğantepe’ye giden dere boyundaki alanı düzenleyip mesireyeri yapacağız. Turizm ilgili planlarımız var. Bölgemizi turizm cenneti yapmak için Serindere bölgemizde bulunan kanyonu tüm dünyaya tanıtımın yapmayı düşünüyoruz. Trekking ve yamaç paraşütü aktiviteleri ile yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekip bir cazibe merkezi haline getireceğiz. İmar adaletsizliğin ortadan kaldıracağız. Komşu ilçe olan Pamukova ve İznik’e yeni yol düzenlenmesi yaparak en kestirme yol olan Bahçecik ve Yuvacık’tan geçiş koridoru sağlayacağız. Bu yollar beldelerimiz ve yöremizi hareket katacak. İnsanların toplanabileceği mahalle konakları olmayan yerler var. Şuulandırması bitmemiş mahalleler var. Bunlarla ilgili altyapı üst yapı projelerimiz çok hızlı bir şekilde bitirmeyi hedefliyoruz. Makina kimyanın bulunduğu sahili düzenleyeceğiz. Orada 3 bin öğrencinin faydalanacağı içinde kafelerin olduğu modern bir kütüphane kuracağız. Birkaç tane kültür merkezi inşa edeceğiz. Bu Kültür Merkezleri içinde nikâh ve düğün salonu olacak. Daha yaşanabilir daha modern katma değeri yüksek bir Başiskele inşa kurmak için var gücümüzle çalışacağız.

NASIL BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINIZ VAR?

Belediyeler bizim ortak malımız. Belediyecilik sadece yol yapan, park yapan bir kurum değildir. Zaten bunlar olmazsa olmazlarıdır. Vatandaşlarımızla sorunları birlikte tespit ederek eksikliklerini gideren, kaynakları çok doğru kullanan, bir kuruşunun dahi israf edilmeden doğru yatırımlara aktarıldığı bir belediyecilik yapacağız. Deneyimli bir kadro ve işin uzmanlarıyla çalışacağız. Halkın çok rahat ulaşabileceği bir belediyecilik uygulayacağız. Başkanın sürekli halkın içinde olduğu bir anlayış olacak. Sorunları çok hızlı bir şekilde birimlere aktaran ve çözen belediyecilik anlayışı ile 7 gün 24 saat görevinin başında olacağız.

BAŞİSKELE’DE SEÇİM SİZCE NASIL GEÇER?

Başiskele’de yedi aday var, iki aday ön planda. Aramızda gerçekten büyük bir rekabet var. Bütün Kocaeli’nin seçim sonuçlarını en çok en merak ettiği bir ilçede yarış halindeyiz. Kazanmak için beş aydır sahalardayız. Bugün geldiğimiz nokta çok üst bir seviyedir. Seçimi kazanabileceğimiz ifade ediyorum.  Seçimin son saniyeye kadar bir kişinin dahi oyunu almak için karış karış gezip çalışacağız. Ak partilisi, MHP’lisi, CHP’lisi binlerce insan birlikte yaşıyoruz. Aynı havayı, aynı kültürü, aynı yolları kullanıyoruz. Seçim sonrası yine dostluğumuz devam edecek.

SİZ KOLTUĞA OTURURSANIZ, BEŞ YIL SONRA NASIL BİR BAŞİSKELE GÖRECEĞİZ?

Kaynakların doğru kullanıldığı, israfın son bulduğu,  istidam ve ek kaynakların yaratıldığı, projelerin hayata geçtiği, tarım ve hayvancılıkta gelişmiş projelerin üretildiği ve siyasi çekişmelerin belediye yönetiminde olmadığı bir Başiskele göreceksiniz.

YEDİ YILDIZ PROJESİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yıldızlar çok önemli değil. Önemli olan insanların gönlündeki yıldızlardır. Bizim 7 yıldız 14 yıldız dememizin bir anlamı yok.  Sadece insanların hizmete verdiği yıldızların değeri var. İlçemizin 7 yıldız oldu denmesi yetmiyor. 

BAŞİSKELE HALKINA MESAJINIZ VAR MI?

Başiskele’ye bir belediye başkanı seçeceğiz. Belediye seçimleri şahısların daha çok ön planda olması gereken bir seçimdir. Halkımızda oluşturulan bir algı var. “Başiskele’ye iktidardan farklı bir siyasi partiden belediye başkanı seçersek devletimizde bir beka sorunu ortaya çıkar” laflarına kesinlikle inanmasınlar. Halkımızın bilmesi gereken asla bir beka ve güvenlik sorunu olmayacak. Çünkü herkesle kardeşçe, birlikle, beraberlikle Başiskele’mizi çok daha ileriye taşıyacağız. İnşallah Başiskele kazanacak.
 
ZAFER MUTLU KİMDİR?

1975 yılında İzmit’te doğdu. Büyükleri 150 yıl önce Rize’den Yuvacık Servetiye köyüne gelmiş. İlköğrenimini Mehmet Ali Paşa 27 Mayıs İlköğretim Okulunda tamamladı. Orta ve lise eğitimini İzmit İmam Hatip Lisesinde bitiren Mutlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1990 yıllardan beri aktif siyasetin içinde. Milletvekili ve İzmit Belediye Başkanlığına aday oldu.15 yıldır serbest avukatlık yapıyor. Evli 3 çocuk babasıdır.


 
Etiketler :
Başiskeleliler - bu - sözlere - inanmasınlar! -
08-03-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi